/

Turizmin Zirvesi Bodrum’da Bir Araya Geliyor

Akdeniz Turizm Vakfı ve BOTAV iş birliğiyle düzenlenecek olan Bodrum Turizm Forum 13-14 Ekim tarihinde Bodrum Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşecek. Foruma 50’ye yakın ülkeden turizm alanında üst düzey isimler katılacak.

Akdeniz ve dünya turizmine yön veren isimlerin katılacağı forumun tanıtımı Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras tarafından yapıldı. Aras, yaptığı konuşmada, Bodrum’un Akdeniz’in incisi olduğunu, kente dünyanın her yanından ilginin artarak sürdüğünü söyledi. Yerli ve yabancı turistlerin ve yatırımcıların Bodrum’a ilgisinden bahseden Aras, “Bütün dünya 2019 rakamlarını 2023’te yakalamayı hedeflerken biz bir yıl önceden bu hedefe ulaşmış olacağız. Benzer turizm destinasyonlarını geride bırakacağız.” diye konuştu.

Ahmet Aras, Akdeniz Turizm Vakfınca uzun yıllardır düzenlenen Akdeniz Turizm Forumu’nun tecrübelerinin de aktarılacağını etkinlikle alakalı şu açıklamalarda bulundu: “13-14 Ekim’de Bodrum’da gerçekleştireceğimiz zirvede turizmin geleceğini, mavi ekonomiyi, çevrenin ve denizin korunmasını, turizmdeki mevcut iş birliği imkanlarını, dünya ve Akdeniz turizmi ile Türkiye’yi ve Bodrum’u konuşacağız. Bodrum ile ilgili tüm paydaşlar bu etkinlikte hazır olacak. 50’ye yakın ülkeden üst düzey isimler, politikacılar, yatırımcılar, uluslararası turizm örgütlerinin liderleri, turizm alanındaki yöneticiler ve profesyoneller katılacak.”

Aras, Akdeniz’in kendileri için çok önemli bir platform olduğunu kaydederek, bu denize kıyısı olan tüm ülkeler ile iş birliği yapmak ve Akdeniz’i bir barış denizi haline getirmek istediklerini sözlerine ekledi.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.