Yalıkavak Marina Hotel, Bu Yaz Hizmete Açılıyor

Türkiye’yi lüks turizm dünyasının 1 numaralı destinasyonu olarak temsil eden Yalıkavak Marina, dünyanın önde gelen turizm yatırım gruplarından Sunset Hospitality Group (SHG), ortaklığı ile yeni bir otel yatırımı yapacaklarını duyurdu. Yeni Yalıkavak Marina Hotel, bu yaz açılarak Yalıkavak Marina’nın etkileyici hizmet yelpazesine göz alıcı bir otel deneyimini ekleyecek.

Dünya çapında aldığı ödüllerle göz dolduran Yalıkavak Marina’da açılacak olan Yalıkavak Marina Hotel, büyüleyici plajı ve eşsiz bahçesiyle konuklarını muhteşem bir deneyime davet ederken süper yatların süslediği ışıltılı Yalıkavak’ta unutulmaz anlar vadediyor.

Yalıkavak Marina Hotel Bodrum, SHG’nin dünyanın farklı lokasyonlarında olağanüstü deneyimler sunan otel ve resortlardan oluşan seçkin koleksiyonu the Social Living Collection’ın de bir parçası olacak. Otel, konuklarına eşsiz bir sonsuzluk havuzu ve dört dubleks suitin yanı sıra Bodrum’un en lüks suiti olacak benzersiz Yalıkavak Suiti ile dünya standartlarında bir hizmet anlayışı sunacak.

Yalıkavak Marina, Marina Direktörü Deniz Akaltan; “Sunset Hospitality Group ile birlikte küresel çapta bir yatırıma imza atmaktan dolayı heyecan duyuyoruz. Türkiye yatçılık sektörünün marka elçisi Yalıkavak Marina’nın lüks, dinamik bir yaşam stili ve eşsiz ayrıcalıklar sunan yönü ile SHG’nin yaşam tarzı otelcilik uzmanlığını bir araya getirerek, otel, alışveriş, eğlence ve gastronomi alanında da dünya çapında bir destinasyon olma hedefimiz yolunda hızla ilerliyoruz.’’ dedi.

Sunset Hospitality Group’un CEO’su Antonio Gonzalez, “Yalıkavak Marina ile yeni ortaklığımız, METT Bodrum’un büyük başarısının ardından, Sunset Hospitality Group’u Türkiye turizm ve otelcilik pazarında daha da güçlendirecek.” diye belirtti. Gelecekte Türkiye’deki diğer fırsatlara da açık olduklarını ileten Gonzalez, “Bu girişimle, benzersiz bir lüks yaşam tarzı sunan Bodrum’un dünyada da daha da fazla tanınmasını hedefliyor, Türkiye pazarındaki ayak izimizi daha da geliştirmekten büyük mutluluk duyuyoruz.” dedi.

“2022 Dünyanın En İyi Süper Yat Marinası” “2020-2021 En İyi Uluslararası Marina” ve “2018-2019 Dünyanın En İyi Süper Yat Marinası” seçilen Yalıkavak Marina, sürdürülebilirlik ve çevre koruma konusundaki kararlılığıyla Mavi Bayrak ve Temiz Marina Sertifikası altında faaliyet gösterirken, 5 Altın Çıpa Platin derecesiyle dünyanın ilk 10’u arasında yer alan Türkiye’nin ilk yüksek kapasiteli süper yat marinasıdır. SHG’nin heyecan verici yeni yatırımlarının en yenisi olan Yalıkavak Marina Hotel’in Yalıkavak Marina ortaklığı ile açılması da Türkiye’ye olan güvenin önemli bir göstergesidir.

Yalıkavak Marina Hakkında:

Bodrum, Türkiye’de bulunan Yalıkavak Marina The British Yacht Harbour Association (TYHA) tarafından ‘’2022 Dünyanın En İyi Süper Yat Marinası” “2020-2021 En İyi Uluslararası Marina” ve “2018-2019 Dünyanın En İyi Süper Yat Marinası” ödüllerine layık görülmüş ve yine TYHA tarafından 5 Altın Çıpa ile derecelendirilmiştir. 500.000 m2’lik büyüklüğü ile Türkiye’nin ilk yüksek kapasiteli süper yat marinası olan Yalıkavak Marina, 5 Altın Çıpa Platin derecesi ile dünyanın ilk 10 marinası arasında yer alırken, sürdürülebilirlik ve çevre koruma girişimleri sayesinde Mavi Bayrak ve Temiz Marina Sertifikası ile ödüllendirilmiştir. Yalıkavak Marina “UNICEF Platin Kanatlar” programının gururlu bir katılımcısıdır ve UNICEF Türkiye Ulusal Komitesi’ne destek olarak hem Türkiye hem de dünya çapındaki yardıma muhtaç çocukların temel haklarına kavuşmaları için çaba göstermektedir.

620 yatı aynı anda ağırlayabilen ve 140 m uzunluğa kadar yatlar için birinci sınıf hizmetler sunan Yalıkavak Marina, dünyaca ünlü mağazalar, lüks mücevher ve aksesuar butikleri, Michelin yıldızlı restoranlar, plaj kulüpleri, kafeler, barlar, sağlık ve dinlenme tesislerinin yanı sıra 80 odalı lüks bir otele de ev sahipliği yapmaktadır. Dünyanın 120 ülkesinden 2 milyondan fazla misafirin tercih ettiği gözde bir destinasyon olan Yalıkavak Marina 12 ay faaliyet göstererek yılda 1.000’den fazla kişiye istihdam yaratmaktadır.

Sunset Hospitality Group Hakkında:

2011 yılında kurulan Dünyanın önde gelen turizm yatırım gruplarından Sunset Hospitality Group (SHG), uluslararası markalar ile gerçekleştirdiği iş birlikleri ve projeler ile, öncü restoran ve konaklama konseptleri geliştirerek dünya çapında benzersiz deneyimler sunan bir yatırım şirketidir. 12 yıl içerisinde grup, yeni ve öncü konseptler ve çok uluslu markalar geliştiren lider bir konaklama yatırım ve yönetim şirketi haline geldi. SHG, dünyanın en önemli destinasyonlarında 15 ülkede yatırımlarına devam ediyor. Benzersiz hizmet anlayışı ile yenilik ve kaliteye her zaman bağlı olan SHG’nin bünyesinde, METT Hotels & Resorts, Azure Beach, Ammos, Drift Beach Club, AURA SkyPool Lounge, SUSHISAMBA, DREAM, L’Amo Bistro del Mare, Black Tap, Lola Taberna Española, Goldfish, Isola, Raise Fitness & Wellness ve daha birçok ünlü konsept ve marka bulunuyor.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.