TÜROB, Konaklama Vergisinde Erteleme İstedi

TÜROB Başkanı Müberra Eresin, yaklaşık iki yıllık pandemi molasının turizmdeki olumsuz etkilerinin tam anlamıyla giderilmesi için biraz daha zamana ihtiyaç olduğunu belirtti. Konaklama vergisinin 2024 yılına ertelenmesinin sektör açısından çok önemli olduğunu söyleyen Eresin, uygulamanın maktu olmasının daha uygun olacağını dile getirdi.

Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Başkanı Müberra Eresin, yaklaşık iki yıllık pandemi molasının turizm sektöründeki olumsuz etkilerinin tam anlamıyla giderilmesi için biraz daha zamana ihtiyaç olduğunu belirterek konaklama vergisinin 2024 yılına ertelenmesinin sektör açısından çok önemli olduğunu söyledi.

TÜROB’un ekim ayı ‘Bilgilendirme Toplantısı ve Geleneksel Öğle Yemeği’ etkinliği Lazzoni Hotel’de gerçekleştirildi. TÜROB üyeleri ve turizm sektörünün önde gelen temsilcilerinin bir araya geldiği etkinliğe Türk Hava Yolları Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Olmuştur da katıldı.

“Toparlanma süreci devam ediyor”
Toplantıda konuşan TÜROB Başkanı Müberra Eresin, konaklama vergisinin son günlerde turizmde en fazla konuşulan konuların başında geldiğine dikkat çekerek görüşlerini şöyle dile getirdi: “COVİD-19 pandemisinden en büyük darbeyi alan sektörümüzün henüz toparlanma sürecinde olduğu ve geçmiş açıkları kapatabilmek içinde uğraştığı bu dönemde maalesef konaklama vergisi gündemdeki yerini koruyor. Konaklayan misafirler tarafından ödenecek bu verginin dünyadaki örnekleri gibi maktu bir tutar değil de yüzde 2 olarak nisbi bir tutar olması bizleri düşündüren en önemli nokta.”

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.