/

Türkiye’nin İlk Sürdürülebilir Turizm Sertifikaları Hilton Istanbul Bosphorus Ve Conrad Istanbul Bosphorus’un Oldu

1955’ten beri Türk misafirperverliğinin elçisi olan Hilton Istanbul Bosphorus Global Sustainable Tourism Council (GSTC) tarafından verilen Türkiye’nin ilk sürdürülebilir turizm sertifikasının sahibi oldu. Aynı markanın lüks segmentteki otellerinden Conrad Istanbul Bosphorus da sertifikayı alan ilk oteller arasında yer alıyor.

Geniş kapsamlı faaliyetleri ve sürdürülebilirliği destekleyen tüm projeleri sayesinde Hilton İstanbul Bosphorus “Sürdürülebilir Turizm Sertifikası” ile Türkiye’de sürdürülebilir turizm sektörünün öncüsü görevini üstlendi. Türkiye’de birçok ilke imza atan Hilton Istanbul Bosphorus ilkler koleksiyonuna GSTC Sürdürülebilir Turizm Sertifikasını da eklemiş oldu.

2030 yılına kadar yüzde 50 daha az karbon ayak izi bırakarak yeşil bir dünyaya sahip olmayı hedefleyen Hilton Istanbul Bosphorus, sürdürülebilir turizm görüşü kapsamında hayata geçirdiği projeleriyle dikkatleri üzerine çekiyor. Gri su sistemi sayesinde günlük 120 ton suyu arıtıp tekrar kullanıma sunan Hilton Istanbul Bosphorus aynı zamanda otel genelinde tüm atıkları ayrıştırarak geri dönüşüme gönderiyor. South Pole iş birliği sayesinde toplantılarda bırakılan karbon ayak izi kadar karbon kredisi alarak sürdürülebilirliğe katkı sağlıyor. Kullanılmış olan tüm misafir sabun kalıplarını geri dönüştürerek katı atık sahalarına hiç sabun gönderimi yapmıyor. Otel mutfaklarında oluşan atıklar için bağış programlarına katılarak gıda israfının önüne geçiyor.

Hilton markasının diğer lüks oteli Conrad İstanbul Bosphorus’da Sürdürülebilir Turizm Sertifikası’na layık görüldü. Eko sertifikalı temizlik ürünleri, geri dönüştürülebilir banyo malzemeleri kullanan otel, tüm alanlarda tasarladığı özel geri dönüşüm sistemleri sayesinde sürdürülebilir turizm için çok çeşitli projeler yürütüyor. Misafirlerine elektrikli araba şarj istasyonu sunuyor, tüm odalarda enerji tasarrufu kontrolleri konumlandırıyor ve su tüketimini azaltmak adına özel çalışmalar sürdürüyor.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.