TTI İzmir’de Kruvaziyer Turizmi ile İzmir’in Şehir Otelleri Konuşuldu

16. TTI İzmir Uluslararası Turizm Ticaret Fuar ve Kongresi kapsamında, çeşitli söyleşiler de gerçekleştiriliyor. TTI İzmir’in ilk gününde, sektör temsilcilerinin katılımıyla “İzmir’de şehir otellerinin nabzı nasıl atıyor?” ve “İzmir ve Ege Bölgesi’nde Kruvaziyer Turizmi” başlıklı söyleşiler gerçekleştirildi. Katılımcılar, İzmir’in turizm potansiyeli ve 2023 yılından beklentileri hakkında bilgiler verdi.

Moderatörlüğünü İzmir Büyükşehir Belediyesi Turizm Şube Müdürü Melih Kayacık’ın yaptığı “İzmir’de şehir otellerinin nabzı nasıl atıyor?” başlıklı söyleşide Swiss Otel Grand Efes Genel Müdürü Rıza Elibol, Hyatt Regency İzmir’in Genel Müdürü Zafer Canbaz, İzmir Palas Genel Müdürü Aydın Tokbaş, Marriott İzmir Genel Müdürü Sercan Korkusuz ve Boyalık Beach Hotel Genel Müdürü Orhan Belge konuşmacı olarak yer aldı.

Şehrin potansiyelini öngörerek yeni otellerin açılması mutluluk verici

Swiss Otel Grand Efes Genel Müdürü Rıza Elibol, “Biz iş insanı oteliyiz, tatil oteli değiliz. Otelimizde konaklayan misafirlerimizin yüzde 60 Türk, yüzde 40’ı yabancı. Son yıllarda birçok zincirin İzmir’e yatırım yapma kararı almasını çok sevindirici buluyorum. Bu güzel şehrin potansiyelini öngörerek yeni otellerin açılması bizler için de mutluluk verici. İlerleyen dönemlerde bu ilginin artacağını ve daha birçok uluslararası zincirin bu güzel şehirde yer almasını temenni ediyorum. Yeni marka otellerin İzmir’e gelmesi, İzmir ekonomisine de büyük katkı sağlıyor. 16. TTI İzmir Fuarı, Türkiye’nin en büyük turizm fuarı olmakla beraber bu yıl ayrı bir güzelliği var, katılımcı sayısı da çok güzel. Dostların tekrar bir araya gelip birbirlerini ziyaret etme şansını elde ettiğimiz bu güzel fuarda temenni ediyorum ki seneye şehrimizde yeni açılacak oteller de yerlerini alacaklardır. Fuarımıza hep beraber sahip çıkacağız” diye konuştu.

Amacımız İzmir’e yeni bir vizyon katmak

Bu ay sonunda hizmete girecek Hyatt Regency İzmir’in Genel Müdürü Zafer Canbaz, “Otelimiz alışveriş merkezi olan İstinye Park içerisinde bulunmakta. Bizim amacımız hem alışveriş merkezi içerisinde bulunan lüks markalarla ve bu markaların gücü ile şehir dinamiğine bir parça katkı sağlamak. Otelimizin vizyonu misafirlerimizin kendilerini rahat, iyi, mutlu hissedeceği bir ortam yaratmak. İzmir’in bilindik yüzüne yeni bir yüz katmaya çalışıyoruz. Otelimizi öne çıkartırken bulunduğu şehir İzmir’in tarihini ve turizm destinasyonları herkesin bildiği kısımlar. Biz İzmir’e yeni açılan otelimizle İzmir turizmine lüks alışveriş ve çeşitli restoranlarıyla yeni bir hikâye yazmaya çalışıyoruz, tüm bilinenlerin yanında bilinmeyenleri sunuyoruz” dedi.

Kruvaziyer turizmi konuşuldu

“İzmir ve Ege Bölgesi’nde Kruvaziyer Turizmi” konulu söyleşinin moderatörlüğünü ise Costa Türkiye Genel Müdürü ve TÜRSAB Kruvaziyer Turizmi İhracat Başkanı Ercan Abitağaoğlu yaptı. Söyleşide, Celestyal Cruises Türkiye Temsilcisi ve Karavan Cruises Direktörü Özgü Alnıtemiz, Royal Caribbean Türkiye Müdürü Alper Taşkıran ve Jolly Tur Yurtdışı Koordinatörü Tolga Tekin konuşmacı olarak yer aldı. Konuşmacılar, İzmir’in, denizi, kumu, güneşi, gastronomisi, tarih ve kültürel miras özelliklerinin hepsini barındıran bir destinasyon olduğunu vurguladı.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.