/

The Peninsula Hotels’in İstanbul’la İlk Buluşmasında Marka Ve İş Ortakları Tanıtıldı

Efsanevi otel grubunun en yeni projesi The Peninsula Istanbul, konuklarını ağırlamaya başlamadan önce kapılarını ilk kez açarak The Peninsula Hotels markası, markanın sahibi ve işletmecisi The Hongkong and Shanghai Hotels, Limited, The Peninsula Istanbul ve yönetimi ile birlikte çalışılan iş ortaklarını tanıttı.

Dünyanın en köklü otelcilik şirketi The Hongkong and Shanghai Hotels, Limited’e ait The Peninsula Hotels markasının dünya çapındaki en yeni üyesi olan ve 14 Şubat 2023’te açılacak The Peninsula Istanbul, büyüleyici yapılarının ortaya çıkmasını sağlayan, çoğunluğu Türk değerli iş ortaklarını 17 Ocak 2023 tarihinde ilk kez kapılarını açtığı ikonik lobisinde düzenlenen ön gösterim davetinde takdim etti.

The Peninsula Istanbul değerli iş ortakları; iç mimari tasarım projelerinin kahramanı Zeynep Fadıllıoğlu, sanat danışmanı Çağla Saraç, peyzaj mimarı Enzo Enea, moda tasarımcısı Arzu Kaprol ve iki Michelin yıldızlı şef Fatih Tutak’ı, ilk kez 20. yüzyılın başlarından kalma tarihi yolcu terminali binasının yüksek tavanlı ikonik The Peninsula lobisinde gerçekleşen buluşmada duyurdu.

The Peninsula’nın dünyanın dört bir yanında olduğu gibi, kısa süre içinde İstanbul’da da bir klasik haline geleceği düşünülen Peninsula Çay Saati bu etkinlikte sürpriz tatları ile ilk kez buluşturuldu. Etkinlik, The Hongkong and Shanghai Hotels, Limited’in Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Clement Kwok, The Hongkong and Shanghai Hotels, Limited Operasyonlardan Sorumlu Başkanı Peter Borer, Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Mark Kobayashi, The Peninsula Istanbul Genel Müdürü Jonathan Crook ev sahipliğinde gerçekleşti.

The Hongkong and Shanghai Hotels, Limited’in Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Clement Kwok: “Bu, grubumuz için önemli bir dönüm noktası. İstanbul, dünyanın en dinamik şehirlerinden biri ve Doğu ile Batı’yı bir arada barındırıyor, eski ve yeninin inanılmaz bir karışımını sunuyor. Geleceğe heyecanla bakan ve olağanüstü bir mirasa sahip bir şirket olarak, The Peninsula’nın dünyaca ünlü lüks misafirperverliğini ve hizmetini deneyimlemek için lokal misafirlerimizi ve uluslararası ziyaretçilerimizi ağırlamayı dört gözle bekliyoruz” diyerek açılışla ilgili heyecan ve mutluluğunu dile getirdi.

İlk ve tek iki Michelin yıldızlı Türk şef Fatih Tutak, gastronominin en prestijli ödüllerinden birini elde ettiği dünya çapında bir kariyere sahip. Daha önce dünyanın en ünlü restoranlarından ikisinde- Kopenhag’da NOMA ve Tokyo’da Nihonryori Ryugin – görev yapan Fatih Tutak, Asya ve İpek Yolu mutfağına olan tutkusunun gelişmeye başladığı Çin ve Hong Kong’da uzun yıllar geçirdi. 16 yılın ardından Türkiye’ye döndükten sonra Turk Fatih Tutak’ı açtı ve şimdi The Peninsula Istanbul’un imza restoranı Gallada’nın Direktör Şefi rolüyle lezzetli ve yenilikçi bir Türk-Asya mutfağı yaratıyor. Menüsü ve iç tasarımı ile Gallada, Türk kumaşları, armatürleri ve çini mozaiklerle cömertçe döşenmiş bir ana yemek odası; nar ağaçları ve basamaklı bir çeşmenin Boğaz ve Tarihi Yarımada’nın eşsiz manzarasını çerçeveleyen görkemli terası ile eşsiz bir deneyim sunacak.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.