TAV’dan İlk Dokuz Ayda 753 Milyon Avro Ciro

Yılın ilk dokuz ayında 60,2 milyon yolcuya hizmet veren TAV Havalimanları, yıl sonu beklentilerini yukarı yönlü revize etti.

Havalimanı işletmeciliğinde Türkiye’nin dünyadaki lider markası TAV Havalimanları, yılın ilk dokuz ayında 39,1 milyon dış hat ve 21,1 milyon iç hat olmak üzere toplam 60,2 milyon yolcuya hizmet verdi.

TAV Havalimanları İcra Kurulu Başkanı Serkan Kaptan, “Türkiye’de turizm sektörü büyümeye ve hitap ettiği coğrafyayı genişletmeye devam ediyor. Sektörün yarattığı değer bu yaz sezonunda karşılığını buldu ve jeopolitik etkilere rağmen çok güçlü bir sezon geçirdik. Özellikle ülkemizin ana pazarlarından olan Almanya ve İngiltere’den gelen yolcu sayıları 2019’un çok üstüne çıktı. Devam eden güçlü talebin sonucunda sene başında açıkladığımız dış hat yolcusu beklentimizi yüzde 10-15 oranında artırdık. Kış sezonunda da seyahat talebinin kuvvetli seyretmesini bekliyoruz. Uzun vadeli büyüme trendleri, sunduğu rekabetçi değer ve olumlu ikame etkisi Türk turizmini, daha önce yaşanan küresel çalkantılarda desteklemişti. İçinden geçmekte olduğumuz küresel makroekonomik belirsizlikler döneminde de Türk turizmi bu özellikleriyle avantajlı bir konumda bulunuyor.” dedi.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.