//

Tatilbudur hedefini büyüttü

Tatilbudur.com otel işletmeciliği alanındaki faaliyetlerini genişletmeyi planlarken, yıl sonuna kadar bir milyon 200 bin müşterisine aracılık ederek 2.5 milyar TL ciro hedefliyor. Şirket genişleme kapsamında Ege ve Akdeniz’de oteller satın alacak. Son dört yılda beş kat büyüyen şirket büyümeye devam etmek istiyor.

Şirketin 25. yılı sebebiyle düzenlenen basın toplantısında açıklamalar yapan TatilBudur Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Kuş, Yönetim Kurulu Üyesi Çetin Yılmaz ve Tatilbudur.com CEO’su Onur Otruş’dan şirketin yeni sezon politikasına dair ipuçları geldi. Otruş açıklamasında 2022’nin erken rezervasyon kampanyasının 2019’a göre %250, 2021’e göre ise %456 daha iyi geçtiğini belirtti.

Türkiye turizmini etkileyen Rusya Ukrayna gerilimi ile ilgili Otruş şunları söyledi: “Sektörün, bu iki ana pazardan gelmesini beklediği rezervasyonların oluşturduğu açığı iç pazar ve diğer tüm alternatif pazarlar muazzam bir iştahla satmaya devam ediyor. İç pazar güncel durum itibarıyla, altın çağını yaşadığını söylediğimiz 2018,19 ve 21 yıllarının çok üzerinde bir satış ivmesine sahip. Bu sezon iç pazarın genel pastadaki payı hiç olmadığı kadar büyük olacak düşüncesindeyiz. Bu gerilimin yarattığı açığı Orta Avrupa, Almanya ve İngiltere pazarları kapayacak gibi görünüyor. Bu bölgelerde yapılan tatil aramalarında Türkiye öne çıkıyor.”

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.