/

Somer Sivrioğlu merkezi Sidney’de olan Efendy’i İstanbul’a taşıdı

Sidney’de açtığı Efendy Restaurant ile Avustralyalıları Türk mutfağı müdavimi yapan Şef Somer Sivrioğlu, başarısının sırrını yaşadığı şehrin kurallarına uymak olarak özetliyordu. Russel Crowe ve Cate Blanchette gibi birçok ünlü ismi ağırlayan Şef Sivrioğlu, ilk şubesini 2007 yılında Sidney’de açtığı Efendy’i şimdi de İstanbullu lezzet severlerle buluşturdu. Ekranların sevilen ismi Sivrioğlu, Efendy İstanbul’un kapılarını Levent’te açtı.

Yüksek lisans yapmak için gittiği Avustralya’da şeflik kariyerinin basamaklarını tırmanan Somer Sivrioğlu, restoran yöneticiliği kariyerinden sonra 2007’de Sidney’de Türk lezzetlerinden oluşan menüsüyle, kendi restoranı Efendy’i açtı. Akademik kariyer yapma hayaliyle gittiği Sidney hikayesini Efendy macerası ile taçlandıran ünlü şef Somer Sivrioğlu, 2010 yılından sonra başarı merdivenlerini koşarak tırmanmaya başladı. David Dale ile 2015 yılında yazdığı “Anadolu: Türk Mutfağından Bir Macera” kitabıyla birlikte Gastronomi dünyasının tanınan simalarından biri olan Sivrioğlu, 2018’de MasterChef jürisinde görev almasıyla ekranların da sevilen yüzü haline geldi.

Aldığı ödüllerle Efendy’i gerçek bir başarı hikayesine çeviren ünlü Şef Somer Sivrioğlu, zamanla Hollywood ünlüleri tarafından da sıkça ziyaret edilir oldu. Russel Crowe ve Cate Blanchette gibi birçok ünlü ismi ağırlayan Şef Sivrioğlu, şimdi de bu başarısını Efendy’nin İstanbul şubesiyle taçlandırmanın gurunu yaşıyor. Menüsünde, tütsülenmiş kuzu omuzdan muhannere soslu kadayıflı karidese kadar Sidney şubesinin önemli imza lezzetlerine yer veren Somer Şef, bu hızlı yükselişini sürdürmeye kararlı görünüyor.

Tolga Atalay

Solid Consulting Group Kurucu Başkanı & Danışman Şef

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.