Sadettin Cesur, BTA’daki Üst Düzey Görevinden Ayrılmaya Karar Verdi

TAV Havalimanları Holding’in yiyecek-içecek ve kafe-restoran işletmeleri konusunda önemli çalışmalara imza atan BTA’nın İcra Kurulu Başkanı Sadettin Cesur, görevinden ayrılıyor. FoodinLife’a yaptığı açıklamada Cesur, “Şu kararı verdim, artık dışarıya çıkıp biraz soluklanıp, artık yeni heyecanlar arayacağım” dedi.

BTA’nın 1998 yılında kurucu genel müdürü olan Sadettin Cesur, şirketin kuruluşundan gelişimine her adımında izi oldu. 25 yaşında şirketin genel müdürü olan Cesur, 32 yaşında BTA’nın CEO’su olarak göreve başladı. BTA CEO’su yeni yaşına girdiği günü 1 Mart 2023 itibariyle şirketten ayrılma kararı aldı.

Sadettin Cesur’un ayrılığından sonra yerine kimin geçeceği henüz belirlenmemişken; Cesur, BTA’nın kuruluşundan bu yana şirketin her aşamasında memnuniyetle görev aldığını ve çok güzel anılar biriktirdiğini söyledi. BTA İcra Kurulu Başkanı Cesur, bu ayrılığın kolay olmadığını söylerken, “Dünya markası bir şirket haline gelen BTA benim evladım gibi. Tadında bırakmak, başka arkadaşların da sorumluluk almasını sağlamak için kendi isteğimle ayrılıyorum” dedi.

Cesur, FoodinLife’a özel yaptığı açıklamada, “BTA’nın zaten kurucuları arasındayım. İlk sicilim 01. Dolayısıyla ondan önce de Hilton, Conrad ve Four Season tecrübelerim var. Şimdi havalimanına geldiğimizde, şu an 8  ülkede 17 havalimanında üst düzey konsept bir de üretim tesisimiz var. Bir de otelimiz var biliyorsunuz. Burada 50 yaşına bastım, 25 yılı burada geçti. Dolayısıyla şu kararı verdim: artık dışarıya çıkıp biraz soluklanıp, artık yeni heyecanlar arayacağım. Direkt altında yatan sebep bu. Belki kurumsal hayattan çıkıp, tekrar kurumsal hayata girmeyeceğim diye büyük konuşmayayım ama farklı heyecanlar, farklı arayışlar. Çünkü burada 25 sene, 50 yaş gibi bir ömrün yettiğini düşünüyorum. Emekliliğin tadını çıkartayım diye bir şey yok. Oğlum onu söylüyor, Paris Saint-Germain’de top oynuyordu. “Katar’a mı gideceksin baba?” diyordu. Fransız şirketi olduğu için. Şimdi birkaç proje var ama kafamda netleşmiş değil. O yüzden bilmiyorum aslında” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.