Misafir Uzmanları İstanbul’da Toplanıyor

Otel danışma görevlileri (Concierge) üst kuruluşu Uluslararası Konsiyerjler Birliği’nin geleneksel kongresi ilk kez İstanbul’da gerçekleştirilecek. Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) tarafından da desteklenen ve dünyanın dört bir yanından yaklaşık 700 otel danışma görevlisinin katılacağı etkinlik 11-15 Mart 2023 tarihlerinde düzenlenecek.

Pandemi sonrasında İstanbul, otelcilik sektörü açısından önemli bir organizasyona daha ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Otel misafirlerinin en önemli yardımcısı olan ve otel danışma görevlisi olarak ifade edilen konsiyerjlerin (concierge) üst kuruluşu Uluslararası Konsiyerjler Birliği’nin (UICH-Les Clefs d’Or-Union Internationale des Concierges d’Hôtels) 67’nci yıllık toplantısı ve gala yemeği, Altın Anahtar Otel Danışma Görevlileri Derneği’nin girişimleri sonucunda İstanbul’da gerçekleştirilecek. Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) tarafından da desteklenen etkinlik, 11-15 Mart 2023 tarihlerinde düzenlenecek.

80 ülkede 530 şehirden yaklaşık 4 bin üyesi bulunan Les Clefs d’Or International’ın Türkiye’deki tek resmi temsilcisi olan Altın Anahtar Otel Danışma Görevlileri Derneği (Les Clefs d’Or Türkiye), söz konusu kongreye ev sahipliği yapacak. Etkinliğe dünyanın dört bir yanından yaklaşık 700 üst düzey otel danışma görevlisinin katılması bekleniyor.

Konuyla ilgili bilgi veren TÜROB Başkanı Müberra Eresin, pandemi sonrasında ilk etapta yurt içi organizasyonlar açısından yeniden hareketlenmeye başlayan kongre ve toplantı turizminin uluslararası etkinlikler için de hazır olduğunu kaydetti. Bu kapsamda Uluslararası Konsiyerjler Birliği’nin yıllık toplantısını İstanbul’da yapacak olmasının oldukça önemli bir gelişme olduğunu söyleyen Eresin, etkinliğin sektör için öneminin yanı sıra sembolik anlam da taşıdığını kaydetti. Eresin, “Kongre ve toplantı turizminin başlıca mekanları olan otellerde, birinci stratejik hedefi konuk memnuniyetinin sağlanması olan danışma görevlilerinin dünya toplantısını ülkemizde yapacak olmaları memnuniyet verici. Günümüz otelciliğinde güler yüzleri ile konuğu karşılayan ve uğurlayan bölüm olarak onların beklentilerini karşılamayla görevli concierge personeli, konuğun ilk izlenimlerini oluşturacak bilgili, ciddi, saygılı, yardımsever ve güler yüzlü tavırlarıyla işletmenin hizmet anlayışı hakkında konuklarda olumlu düşüncelerin oluşmasını sağlıyor. Kongre katılımcıların ülkemizde yaşayacakları misafirperverlik ve deneyimlerle birer ‘tanıtım elçisi’ olarak ülkelerine dönmelerini bekliyoruz. TÜROB olarak bu organizasyona desteğimiz tam” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.