/

Mandarin Oriental Punta Negra, Mallorca, 2024’te Açılıyor!

Kapanan 4 yıldızlı otel H10 Punta Negra, Mandarin Oriental Hotel Group tarafından tekrar açılıyor. Yeni ismi ‘Mandarin Oriental Punta Negra, Mallorca’ olacak otelin açılışı 2024’ün ikinci yarısında gerçekleşecek.

Kasım 2021’de Blasson Gayrimenkul Yatırım tarafından satın alınan eski 4 yıldızlı H10 Punta Negra Hotel, Mandarin Oriental Punta Negra, Mallorca adıyla beş yıldızlı olarak açılacak.

Tesis, 3 hektarlık kayalıklara ve peyzajlı bahçelere yayılacak. İki koya erişimi olan tesis, 137 oda, süit ve bungalovlara sahip. Konaklamalarda deniz manzarası, açık teraslar ve balkonlar olurken, bazılarında panoramik havuzlar mevcut. Ayrıca tesiste üç yüzme havuzu, spa, panoramik manzaralı restoran, lounge bar, kokteyl bar açık ve kapalı etkinlik alanları ile çocuk kulübü bulunacak.

Tesisin yeni tasarımını ödüllü ve çevreye duyarlı İspanyol mimarlık firması HKS, Estudio Lamela yaparken, iç tasarımı ile tasarımcı Laura Gonzalez ilgileniyor.

Tesis konum olarak özerk bir bölge olan Calvia’ya, başkent Palma de Mallorca’nın tarihi yerlerine ve uluslararası havalimanına yakın mesafede bulunuyor.

Mandarin Oriental Hotel Group CEO’su James Riley, yeni otel için, “Mandarin Oriental’in efsanevi hizmetini Balearic’a getirme fırsatı bulduğumuz için çok memnunuz. Blasson Gayrimenkul Yatırım ile sürdürülebilirliği göz önünde bulundurarak inşa edilecek lüks bir otel yaratmayı dört gözle bekliyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.