/

Kars’ın İlk Uluslararası Markalı Oteli Dedeman Olacak

Türkiye’nin en büyük yerli ve milli otel zinciri Dedeman Hotels & Resorts International, 55 yılı aşan tecrübesi ve yenilenen dinamik kadrosuyla 2024 yılına kadar 50 otele ulaşma hedefine adım adım yaklaşırken ülkemizin 81 ilinde Dedeman bayrağını dalgalandırma hedefi doğrultusunda bir ile daha bu bayrağı asacak olmanın mutluluğunu yaşıyor.

Benzersiz kalite anlayışı, geniş hizmet yelpazesi ve “önce insan” ilkesi ile büyüme yolculuğunu sürdüren Dedeman Hotels & Resorts International’ın yeni durağı, ülkemizin güzide şehirlerinden Kars oldu.

7 Kasım 2022 tarihinde Dedeman Bostancı’da gerçekleştirilen tören ile Türkiye’ye ve Türk turizmine büyük katkıları olan Dedeman Turizm Yönetimi ve telekomünikasyon, turizm ve inşaat sektörlerinde yaptığı yatırımlarla Kars’ın gelişimine katkı sunan ABC KAR Turizm AŞ arasında Qrista Managed by Dedeman için imzalar atıldı. Bu iş birliği ile şehrin ilk uluslararası markalı oteli olacak Qrista Managed by Dedeman, ayrıca Dedeman’ın yeni yönetim sistemi “Managed by Dedeman” ile işletilecek ilk otel de olmuş olacak.

İmza törenine Dedeman Holding Yönetim Kurulu Başkanı Rıfat Dedeman, Dedeman Hotels & Resorts International Yönetim Kurulu Başkanı Banu Dedeman, Dedeman Hotels & Resorts International Yönetim Kurulu Üyesi Murat Özmestçi, ABC KAR Turizm AŞ Yönetim Kurulu Üyesi Ali Şayir, şirket ortakları Doğan Vergül ve Cemil Akbaba ile Dedeman Turizm Grubu yöneticileri katıldı.

Bir açık hava müzesi Kars
Tarih boyunca pek çok medeniyete ve kültüre ev sahipliği yapan sınır şehrimiz Kars, adeta bir açık hava müzesi atmosferine sahip. Tarihi Doğu Ekspresi’nin son durağı olan şehir; Kars Kalesi, Sarıkamış Kış Turizm Merkezi, Ani Harabeleri, Çıldır Gölü ve daha onlarca tarihi-doğal güzelliğiyle yerli ve yabancı gezginlerin seyahat rotalarında önemli bir durak olarak ziyaret ediliyor.

Dedeman, Yeni Yönetim Sistemi ile Doğu Ekspresi’nin Son Durağı Kars’ta
Bulunduğu şehirlerin kültürel zenginliklerini tanıtma misyonunu başarıyla sürdüren Dedeman, ilk kez hayata geçireceği “Managed by Dedeman” yönetim sistemi ile şehrin ilkler tarihinde yeni bir sayfa açmayı hedefliyor. Dedeman, şehre ilk uluslararası markalı otelini kazandırarak, sadece Kars’a değil bölge turizmine de yeni bir soluk katacak.

Doğu Ekspresi’nin son durağı Kars’ın şehir merkezinde Ocak 2023 itibariyle misafirlerini ağırlamaya başlayacak Qrista Managed by Dedeman; tarihi Kars Kalesi’ne 5 dakika yürüme mesafesi, yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgi gösterdiği Ani Ören Yeri’ne 45 kilometre, Sarıkamış’a 40 kilometre, Kars Harakani Havalimanı’na 6 kilometre uzaklıkta konumlanıyor.

“Kars’ı dört mevsim konumlandırıyoruz”
Dedeman Hotels & Resorts International, tanınmış marka portföyü ile ülkedeki varlığını büyütmeye devam etmeyi planlıyor.

Konuşmasında Kars’ın sahip olduğu değerlere vurgu yapan Banu Dedeman, “Her bir köşesinde farklı kültürlerin izini taşıyan, tarihi ve doğal dokusuyla görenleri kendine hayran bırakan Kars’ın, turizm sektörü açısından vaat ettikleri gerçekten heyecan verici. Biz Kars’ı sadece kış aylarında ziyaret edilecek bir lokasyon olarak görmüyor, dört mevsim turizm odağında konumlandırıyoruz. Şehir merkezinde bulunan Qrista Managed by Dedeman, Ocak 2023 itibariyle iş ve gezi amaçlı seyahat eden yerli ve yabancı misafirleri dört mevsim ağırlayacak” dedi.

“Oda sayısı kriterimizi kaldırdık”
İmza töreninde yeni yönetim sistemi Managed by Dedeman hakkında bilgi veren Dedeman Hotels & Resorts International Yönetim Kurulu Başkanı Banu Dedeman, bugüne kadar oda sayısı az olduğu için geri çevirmek zorunda oldukları projeler olduğunu, ancak yeni yönetim sistemi ile yeni bir döneme adım attıklarını belirtti.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.