Fritz Joussen, TUI’daki Görevinden İstifa Etti

Avrupa’nın en büyük seyahat grubu TUI’nin CEO’su Fritz Joussen görevinden ve yönetim kurulu üyeliğinden istifa etti. Joussen 30 Eylül’e kadar görevinin başında olmaya devam edecek. Joussen’den boşalan CEO’luk görevine şu an şirketin Mali İşlerden Sorumlu Başkanı olarak görev yapan Sebastian Ebel gelecek.

Fritz Joussen, istifasının ardından yaptığı açıklamada şunları söyledi: “2020 yılının bahar aylarında pandemi bizi bir gecede işi olmayan bir şirkete dönüştürdüğünde tek bir hedefe odaklandık: TUI’yi kurtarmak.

Grubun hayatta kalmasını sağlamak için oluşturulan acil kriz yönetimi şimdi tamamlandı. Şu anda yüksek miktarda likiditeye sahibiz ve artık devlet kredilerini kullanmamıza gerek yok. Operasyonlar da neredeyse 2019 seviyelerine ulaştı.

TUI şimdi yeni yönetim altında yeni bir aşamaya geçti: Tekrardan karlı bir şirket haline gelmek. Elbette borcun azaltılması, bilançonun güçlendirilmesi ve TUI’nin daha fazla dönüştürülmesi gerekiyor.

Ayrıca, şu anda tüm sektör, havalimanlarında olduğu gibi, korona sonrası operasyonel zorluklar yaşıyor. Ancak varoluşsal kriz kontrol altına alındığına göre, artık TUI’nin tepe yönetiminde de değişiklik yapılma zamanı geldi. Uzun süredir güven içinde çalıştığım Sebastian Ebel, TUI’nin yeni CEO’su olarak göreve başlayacak. TUI onunla emin ellerde olacak ve yeniden büyüme yoluna girecek.”

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.