Four Seasons Sultanahmet, Conde Nast Traveller’ın 2023 ‘Altın Listesi’nde 

Mimari dokusu, baştan sona yenilenmiş dekorasyonu, özel lezzetleri ve servis kalitesi ile Sultanahmet’in büyüleyici yapılarından olan Four Seasons Sultanahmet, dünyanın önde gelen yayın kuruluşu Conde Nast Traveller’ın 2023 ‘Altın Listesi’nde yayının editörleri tarafından belirlenen dünyanın en tercih edilen otelleri arasında yerini aldı. 

Tarihi Yarımada’nın benzersiz konumuyla dikkat çeken simge yapılarından Four Seasons Sultanahmet, Conde Nast Traveller tarafından hazırlanan ve editörlerinin önerilerinden oluşan 2023 yılının ‘Altın Listesi’nde yerini aldı. Dünyada 3 farklı kıtada yedi farklı şehirde bulunan global Condé Nast Traveler editörleri tarafından hazırlanan 2023 yılının Altın Liste’sinde bulunan Four Seasons Sultanahmet benzersiz konumu, tarihi yapısı, Four Seasons özeni ve deneyimli ekibi ile dikkat çekiyor. 1918 yılında Sultanahmet’te hapishane olarak inşa edilen ve 1996 yılında Four Seasons Sultanahmet olarak yeniden hayata geçirilen otel dünyanın dört bir yanından müdavimlerini ağırlamaya devam ediyor. İki yıl süren bir renovasyonun ardından 2022’de yenilenerek hizmet vermeye devam eden Four Seasons Hotel Sultanahmet’in iç mekanları Londra merkezli ödüllü stüdyo Goddard Littlefair tarafından otelin tarihi, özel konumu ve lüks hizmet konusundaki başarılı geçmişi esas alınarak yeniden tasarlandı.

Executive Chef Özgür Üstün’ün yönetimindeki mutfak ekibi, avlunun kalbinde yer alan ve aynı ismi taşıyan AVLU Restaurant’ta Anadolu mutfağının seçkin lezzetlerini en kaliteli yerel ürünlerle hazırlayarak servis ediyor. Tarihi bir binanın avlusunda yemek yemenin keyfi, otelin çekici detayları arasında yer alıyor. Otelin terasında yer alan Süreyya, Ayasofya Camii, Sultanahmet Camii ve Tarihi Yarımada’nın çarpıcı siluetine eşsiz bir bakış sunuyor. ‘Altın Liste’de yer alan Four Seasons Hotel Sultanahmet’in lobisinin adeta Sultanahmet’i yansıttığı belirtiliyor. Lobide yer alan La Pistache, Türk tatlılarını sunarken antika bir kitapçı olan Sahaf, baskıları ve haritaları ile misafirlerini tarihi bir yolculuğa çıkarıyor. Editörün yorumlarına göre özel bir mücevher mağazası gözleri kamaştırırken Lingo Lingo Bar&Restaurant deniz ürünleri ve mezelerin en güzel örneklerini sunuyor. Yenilenen otelin ilk kez hizmete sunduğu ‘Kurna Spa’, tasarımı, uzman terapistleri, cilt ve vücut bakımları, masaj ve hamam terapileri ile spa deneyimini otantik ve farklı bir boyuta taşıyor. Listede otel hakkında editör tarafından verilen bilgiler arasında iki otel arasından sağlanan deniz ulaşımı hizmeti sayesinde Boğaz’da bulunan Four Seasons Bosphorus’a kolay ulaşım imkanına da vurgu yapılıyor.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.