/

Barceló Hotel Group, 95 Yıllık Tren İstasyonunu Otele Çevirdi, Misafirlerini Bekliyor!

Dünyanın birbirinden etkileyici lokasyonlarında misafirlerine unutulmaz ve eşsiz bir deneyim yaşatan Barceló Hotel Group, İspanya’da özerk bir bölge olarak bulunan Aragon’un Huesca kentinde bir tren istasyonunu otele çevirdi. 95 yıllık tren istasyonunun iç tasarımını Ilmiodesign yaparken, Aragon tarzı lüks yemeklerin çıkacağı mutfağın direktörlüğünü Eduardo Salanova ve Ana Acín üstleniyor.

Kuzeydoğu İspanya’da özerk bölge olarak bulunan Aragon, 1928’de XIII. Alfonso’nun açtığı Canfranc Tren İstasyonu’na ev sahipliği yapıyor. Aragon Hükümeti’nin 2016’dan beri 15,3 milyon avroluk yatırımını ve restorasyonunu üstlendiği tren istasyonu, Barceló Hotel Group’un yönetimine geçiyor ve misafirlerini bekliyor.

95 yıllık tren istasyonu (yeni adıyla Royal Hideaway Hotel, Canfranc Estación), hem ulusal hem de uluslararası alanda beş yıldızlı bir otel haline getiren Barceló Hotel Group, istasyonun “bölgedeki lüks turizm için daha dikkat çekici bir nokta olacağını” vurguluyor.

İç tasarımını Ilmiodesign’ın tasarladığı otelin, birinci ve ikinci katlarında dört lüks suit ile beraber 104 oda bulunuyor. Aragon tarzı lüks yemeklerin çıkacağı mutfaklarda, direktör olarak Eduardo Salanova ve Ana Acín bulunuyor. Ayrıca otelde 3 restoran ve 2 bar bulunurken, restoranların 20. yüzyıl trenlerinin klasik tarzından restore ediliyor. Halka açık resepsiyon, istasyonun tarihi salonunda konumlanırken, zemin katta ısıtmalı havuz ve kütüphane içeren sağlıklı yaşam alanı da olacak.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.