Kempinski Hotels, Meksika’da 

Kempinski Hotels; Meksika, Cancun’daki Luxurious Beach Hotel’i Devralarak Kuzey Amerika’da faaliyetlerine devam etmeye hazırlanıyor.

Eylül 2022’den itibaren Meksika’nın çekici turistik destinasyonu Cancun’da lüks plaj otelini devralırken, beyaz kumlu plajlar ve kristal berraklığında bir okyanus, Kempinski Hotels portföyüne eklenen beş yıldızlı otelde konuklarını bekliyor.

Faaliyetlerine herhangi bir şekilde ara vermeden devam edecek olan ve önümüzdeki aylarda Kempinski marka standartlarına adaptasyon sağlaması için çeşitli düzenlemeler yapılması planlanan otel, geçiş döneminde Kempinski tarafından yönetilen Grand Hotel Cancun olarak adlandırılacaktır. 2022 yılının sonundan itibaren ise tamamen Kempinski Hotel Cancun olarak işletilmeye devam edilecektir. 

Meksika’nın en güzel plajlarından birine sahip olan bu zarif otelde, tümü panoramik Karayip Denizi manzaralı özel balkon veya teraslara sahip 315 konuk odası ve 48 süit bulunmaktadır. Ayrıca iki adet AAA Five Diamond Award restoranı, özel bir kulüp salonu, iki yüzme havuzu ve okyanus kıyısında bir jakuzisi, dinlenme bahçeleri ve tenha terasları olan bir spa ile hizmet vermektedir.

Ayrıca sauna ve buhar odaları içeren bir fitness merkezi tenis merkezine sahip olan otelin; 400 metre uzunluğundaki plajında yer alan güzellik salonu ve çocuk kulübü, misafirlerin taleplerine yönelik çeşitli olanaklar sağlamaktadır.

Toplantılar, düğünler, galalar ve konferanslar ile kalabalık gruplara yönelik etkinlikler için tesis çevresinde bol miktarda açık ve kapalı davet alanları bulunmaktadır. Havuz kenarındaki zarif toplantı odaları, mola alanları, açık hava mekanları ve 700 kişilik bir sahil alanına ek olarak 11,220 m2 balo salonu ile özel olarak planlanan etkinlikler için iyi bir alternatif olarak dikkat çekmektedir. 

Cancun’un otel bölgesinde yer alan lüks tesise, Cancun Uluslararası Havalimanı’ndan ve Cancun şehir merkezinden 25 dakikada ulaşılabilme imkânı vardır. Kukulcán Plaza veya La Isla Alışveriş Köyü gibi lüks alışveriş merkezleri yürüme mesafesindedir. Günlük plaj hayatını kültürel bir geziyle değiştirmek isteyen konuklar, 90 dakika içinde antik Maya şehri Tulum’u ziyaret edebilirler veya 2,5 saatlik bir yolculuktan sonra Maya arkeolojik sit alanı Chichen Itza’ya gidebilirler.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.