Yaz ve Kış Turizminin Gözde Bölgesi Antalya Belek, Yeni Sezona Umutlu Başlıyor

Yaz ve Kış Turizminin gözde bölgesi Antalya Belek, yeni sezona umutlu başlıyor. Bünyesinde, Cornelia Diamond Golf Resort & SPA, Cornelia De Luxe Resort, NEST Uluslararası Kongre ve Fuar Merkezi, Nick Faldo imzalı Cornelia Golf Club, Azure Villas by Cornelia Diamond bulunan Cornelia Grubu, uluslararası Turizm Fuarlarında Türkiye’ye ve Antalya bölgesine yönelik ilgiyi ve erken rezervasyon sürecini değerlendirdi. Cornelia Diamond Golf Resort & SPA Genel Müdürü Zafer Alkaya, Türkiye’nin Rusya’da ilk tercih olmaya devam ettiğini ayrıca da “HER PAZAR, ANA PAZAR” anlayışıyla tüm diğer pazarlardaki beklentilerini de yüksek tuttuklarını açıkladı.

Zafer Alkaya : “Yeni Bir Toparlanma Süreci, Yeni Bir Sezona Yine Damga Vuracak Gibi Görünüyor”

Antalya Belek bölgesinin Yaz & Kış Turizminin yanı sıra, Golf Turizmi, Kongre Turizmi, Sağlık & Wellness Turizmi, Futbol Turizmi ve Lüks Turizm gibi turizmin her alanında hizmet veren Cornelia Grubu, uluslararası pazarların nabzını tutan fuarlara katılarak, hem bölgenin tanıtımına katkıda bulundu, hem de yeni pazarların bölgeye kazandırılması için bir kez daha aktif çalışmalar gerçekleştirdi. Cornelia Diamond Golf Resort & SPA Genel Müdürü Zafer Alkaya, sezonla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Ana Pazarımız olan Rusya’dan şu an için öncelikle ekonomik ürünlere ilgi var.

Antalya’da Rusya’nın bu yıl da çok önemli bir pazar olacağını söyleyen Zafer Alkaya, Türkiye’nin Rusya pazarında özellikle yüksek sezon için belki de tek makul alternatif olmasının çok önemli bir avantaj olduğunu belirten Zafer Alkaya şu ifadeleri kullandı: “ Rusya’ya yakın zamanda yaptığımız ziyaretler ve gerçekleştirdiğimiz etkinliklerde, turizmin başkenti Antalya’ya olan ilgiyi bir kez daha gözlemleme fırsatımız oldu. Ancak söz konusu ilginin kesin bir rezervasyona dönüşmesinde şu an için önceliğin yine ekonomik ürünlere dönük olacağını ön görüyoruz. Bu durumda da Rusya pazarında beklediğimiz ivmeyi bu yıl yine yüksek sezona doğru yakalayacağımızı düşünüyoruz”.

Avrupalı, Antalya’yı çok istiyor; ama öncelikleri ekonomik ürünler!

3 yıl aradan sonra düzenlenen ITB Berlin Fuarı’nın büyük bir heyecan yarattığını söyleyen Cornelia Diamond Golf Resort & SPA Genel Müdürü Zafer Alkaya, “Başta Almanya üzere, Orta Avrupa ülkeleri fiyat odaklı pazarlar olarak ön plana çıkmaktadır.”

İngiltere pazar sıralamasında 3. sıraya yerleşecek.

Antalya’da İngiltere pazarının da, Almanya kadar geliştiğine dikkat çeken Zafer Alkaya, “Avrupa geneli öncelikle ekonomik ürünlere ilgi gösterirken İngilizlerin şu anda Belek’te çok önemli bir varlığı göze çarpıyor. Golf Turizmi açısından da bakıldığında İngilizler Belek’e çok ilgi gösteriyorlar. İngiltere pazarı geçtiğimiz sezonda Antalya’da üçüncü pazar olmuştu. Cornelia grubumuzda ise İngilizlerin ağırlığı %30’u geçmiş durumda. Son yıllarda yükseliş trendi içerisinde olduğunu memnuniyetle gözlemlediğimiz İngiltere pazarından yine iyi bir performans bekliyor ve İngiltere pazarının, pazar sıralamasında üçüncülüğe tamamen yerleşeceğini düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

“İngilizler son yıllarda üst segment ürünler için çok önemli bir potansiyel haline geldi.”

Almanya pazarının daha ekonomik ürünlere yönelmesinin boşluğunu İngiltere’nin doldurmaya başladığını anlatan Cornelia Diamond Golf Resort & SPA Genel Müdürü Zafer Alkaya; “İngilizler artık ailece daha üst segment ürünlere de ilgi göstermeye başladılar. Eskiden İngilizler pansiyon müşterisi olarak bilinirlerdi. Bodrum’u ve Ölüdeniz’e giderler, oralardaki küçük çaplı otelleri tercih ederlerdi. Son yıllarda İngilizler üst segment ürünler için de çok önemli bir potansiyel haline geldiler.” dedi.

“Sadece yaşlı Alman turiste hitap etme noktasından artık çıkmamız lazım”

Almanya pazarının Türkiye için çok önemli bir yerinin olduğunu vurgulayan Zafer Alkaya, “Almanya pazarından biz her zaman umutlu olduk. Almanya pazarı bizim için her zaman ağırlığını koruyan bir pazardır. Alman pazarı, Rusya pazarı ile uzun yıllar hep birincilik çekişmesi içerisinde olmuştur. Bu yıl yine Almanya pazarının belli bir noktaya gelmesi mayıs ayını bulacak gibi duruyor. Ama eninde sonunda Türkiye’yi tercih edecekler; çünkü Almanlar çok iyi biliyorlar ki Türkiye’den daha iyi servis alabilecekleri bir ülke yok.

Ürün kalitesi, hizmet kalitesi anlamında özellikle Turizmin Başkenti Antalya vazgeçemeyecekleri bir “destinasyondur” açıklamasında bulundu.

Esas amaçlarının genç Almanları tatil için Türkiye’ye getirebilmek olduğunu kaydeden Alkaya, “Genç Almanların da eğlenebilecekleri, istedikleri eğlence ortamını bulacakları ve gönüllerine göre bir tatil yapabilecekleri olanakları da sağlamamız gerekiyor. Artık sadece yaşlı Alman turiste hitap ediyor olmaktan çıkmamız lazım. Emekli kesim, düşük sezonlarımızda da geldiklerinden dolayı bizim için çok değerlidir. Onlardan vazgeçmemiz söz konusu değildir ancak biz artık yavaş yavaş daha genç jenerasyonu da ülkemize çekebilmeliyiz.” ifadelerini kullandı.

Alkaya ayrıca önümüzdeki sene Cornelia Diamond Golf Resort & Spa’yı kapsamlı bir şekilde yenileme planları olduğunu açıkladı. Cornelia’nın çok önemli, sevilen ve sayılan bir marka olduğunu belirten Alkaya, yenileme çalışmaları ile Cornelia sevenleri sürprizlerle buluşturmak istediklerini söyledi.

“HER PAZAR, ANA PAZAR” ANLAYIŞIMIZ İLE TÜM PAZARLARI MARKAJA ALDIK

2023 sezonuna yönelik beklentilerinin yüksek olduğunu söyleyen Cornelia Diamond Golf Resort SPA Genel Müdürü Zafer Alkaya, “Ve elbette ‘HER PAZAR, ANA PAZAR’ anlayışımız ile Turizm coğrafyamızdaki tüm pazarlara yakın takibi sürdürüyoruz. Tüm BDT pazarları ve Doğu Avrupa pazarları adına son yıllarda olduğu gibi bu yıl da beklentimizi yüksek tutuyoruz. Sonuç olarak yeni bir ‘TOPARLANMA SÜRECİ’ , yeni bir sezona yine damga vuracak gibi görünüyor” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.