Türkiye Mayıs Ayında Rus Turistler Tarafından Tercih Edilen Ülkeler Arasında Lider Durumda

Kempinski Hotel Barbaros Bay Bodrum Genel Müdürü Ferman Doğan, içinde bulunduğumuz dönem için Türkiye’nin turizm sektörünü ve Rus turistlerin ülkeye son dönemdeki ilgisini değerlendirdi. Rus operatörlerinin verilerine göre Türkiye, mayıs tatili için Ruslar tarafından tercih edilen yabancı destinasyonlar arasında lider konumda bulunuyor. 

Ferman Doğan turizm sektörü ile ilgili Rusya pazarına yönelik şunları söyledi: ‘Son zamanlarda Türkiye turizm sektörü hakkında birçok spekülasyon dolaşmakta. Öncelikle, son zamanlarda yaşanan depremin ardından özellikle turizm alanında normalleşme hedefiyle çalışmalar olumlu sonuçlar vermiştir, yine hassas bir dönem olan seçimlerin ardından durumun daha da iyiye gideceğine inanıyoruz. Rezervasyon trendleri değişiyor ve eskisine göre seyahatten daha kısa süre önce rezervasyonlar oluşturuluyor. Bu sebeple önümüzdeki günlerde taleplerde ciddi artış bekliyoruz.

Bodrum’un turistler için pahalı bir destinasyon haline gelmesiyle ilgili olarak  fiyat faktörünün yaz sezonunda Türkiye’ye olan talep üzerinde güçlü bir baskı oluşturduğunu söyleyebilirim. Organize turizm segmentinde, Rusya’da mayıs tatilleri döneminde Türkiye, diğer yabancı destinasyonlara göre talepte lider durumda. Şu anda Mısır, Birleşik Arap Emirlikleri ve Tayland’ın önünde birinci sırada yer alıyor.’

Rusya pazarında faaliyet gösteren tur operatörlerinin açıklamalarında döviz kurundaki dalgalanmaların seyahatin nihai maliyeti üzerinde önemli bir etkisi olabileceği vurgulandığını belirten Doğan, aynı kaynakların Türkiye’ye olan talebin istikrarlı durumda olduğunu açıkladıklarını sözlerine ekledi.

Ferman Doğan “Tüm bu faktörleri dikkate alarak, Türkiye turizm sektöründe önümüzdeki haftalarda Rusya’dan gelen talebin artması beklenmektedir. Şu ana kadar rezervasyonları değerlendirdiğimizde, deprem öncesi sayılara ulaşmış durumdayız. Yaşanan duraklamanın ardından yoğunlaşan hareketlilikle canlı bir yaz mevsimine hazırlanıyoruz. Turistlere bambaşka deneyimler sunan ülkemizin depremi yaşayan bölgelerinde de gerekli kalkınmayı sağlamak için turizmin gücüne inanıyor, ülkemizin benzersiz bir turizm destinasyonu olduğunu her vesileyle vurguluyoruz.  Sektör olarak, Türkiye’de tatil yapmak isteyen tüm ziyaretçilerimize güvenli, keyifli ve unutulmaz bir tatil geçirmelerini diliyoruz’ dedi.

Bodrum’un eşsiz doğasıyla iç içe bir yaşam alanı yaratan Kempinski Hotel Barbaros Bay, yaz aylarını farklı yeme içme alanları, birbirinden çeşitli gurme lezzetleri, eğlenceli programları ile karşılıyor. Otel, bu yaz sezonunda da misafirlerine benzersiz bir deneyim yaşatmaya hazır. En fazla misafir ağırladığı ülkeler arasında Rusya’nın da bulunduğu Kempinski Hotel Barbaros Bay Bodrum bu sezonda da farklı ülkelerden misafirlerini bekliyor. Sonsuz maviliğin kıyısında yer alan otel, yenilenen güçlü ekibi ve hayata geçirdiği pek çok yeni hizmet ile misafirlerine unutulmaz bir tatil vadediyor. Bu sene yepyeni bir anlayışla ilk kez hayata geçen uygulamalar arasında yer alan Digital Butler, tekneler için Yachting hizmeti, Acıbadem Sağlık ve Estetik hizmetleri, modadan yeme içmeye pek çok ayrıcalıklı yeni marka lüks konaklama deneyimini en üst seviyeye taşıyor. 

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.