Türk Hava Yolları Uçak İçi Menülerini Yenilediği Lansmanını Gerçekleştirdi

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Ahmet Bolat’ın sunumuyla, Esma Sultan Yalısı’nda düzenlenen lansmana birçok ünlü şef ve gastronom, yerli-yabancı seyahat yazarları, gastronomi yazarları, turizmciler, influencerlar ile cemiyet ve sanat dünyasından birçok davetli katıldı.

Bolat, ‘Türk Hava Yolları 20 yılda butik havayolundan zirveye çıkmış, dünyada AKK’da (arz edilen koltuk) üçüncü sırada. Uzun yıllardan sonra ilk defa strateji belgemizi onayladık ve yayınladık. THY 10 yıl sonra 810 küsür uçağa çıkacak ve 170 milyon yolcu taşıyacak. Türkiye’ye katkısı ise 141 milyar dolar olacak’ dedi.

Yenilenen ikram konseptine ilişkin değerlendirmede bulunan Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Ahmet Bolat, ‘Bugün burada yeni ikramlarımızı tanıtmak üzere bir aradayız. Yeni ikramlarımızı sunmaya 1 hafta önceden iç hatlarda başlamıştık, dün akşam da diğer uzun uçuşlarımızda başladık. Böylelikle yeni ikramlarımız bütün uçuşlarımızda müşterilerimizin hizmetine sunulmuş oldu. İkramlarımız, daha besleyici, sağlıklı, az yağlı ve şekerli dizayn edildi. Uluslararası mutfaklardan daha çok örneklerimiz var, Türk menülerimizi de biraz değiştirdik. Zaten biz yüzde 80 oranında Türkiye’de yetişen, taze, günlük ürünler kullanıyor. Türk Hava Yolları 20 yılda butik havayolundan zirveye çıkmış, dünyada AKK’da üçüncü sırada. Uzun yıllardan sonra ilk defa strateji belgemizi onayladık ve yayınladık. THY 10 yıl sonra 810 küsür uçağa çıkacak ve 170 milyon yolcu taşıyacak. Türkiye’ye katkısı ise 141 milyar dolar olacak. Bu sene 18 milyar dolar gelirimiz vardı, 2033’teki gelirimiz 50 milyar dolara; Türkiye’ye katkısı da 3 katına çıkacak” şeklinde konuştu. ‘Bizim ikramlarımız şu andaki mevcut Turkısh DoCo ile dünyanın sayılı ikramlarından bir tanesini oluşturuyor. Bunu daha da mükemmel hale getireceğiz, bugün ürünlerimizi hep birlikte deneyeceğiz. Uluslararası şeflerimiz de geldi, bizleri değerlendirsinler istiyoruz. Ayrıca, THY’de internet 1,5-2 yıl geçmeden bütün yolcularımıza ücretsiz olacak.

Gelecekte Türk Hava Yolları’nın hedeflerine de değinen Bolat, ‘IATA (Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği) 2-5 Haziran’da İstanbul’da toplanıyor. 600’e yakın uçak sipariş etmeyi düşünüyoruz. Türkiye’nin tanıtılması hedefinden hareketle, yeni ikram menülerinde hem geleneksel Türk mutfağından hem de dünya mutfaklarından lezzetlere yer veren Türk Hava Yolları, yenilenen menülerle ilgili;

‘Yeni dönem ekonomi sınıfı menülerine daha önce sunulan ikramlardan farklı olarak, kahvaltı saatlerinde olan seferler için yumurtalı yiyecekler, ev yapımı müsli ve peynir çeşitleri dahil edilirken; yemek saatlerine denk gelen seferler için ise yöresel mezeler ile günlük taze olarak hazırlanan makarna ve ızgara seçenekleri sunuldu.

‘Business sınıfı yemek servislerine ise ev yapımı makarna, mantı ve spagetti seçeneklerinin yanı sıra, zırhla çekilerek kömür ateşinde pişirilmiş Adana kebap, ızgara balık gibi ana yemekler ve birçok farklı yöresel mezeler eklendi.

‘Ayrıca kahvaltı servisinde daha önce sadece iki ana yemek seçeneği sunulurken, yeni dönemde üç farklı ana yemek servis edilecek. Diğer bir seçenek olarak da pancake, krep, french tost gibi tatlı türleri eklenerek menü zenginleştirilmeye çalışıldı ve daha sağlıklı içeriklerden oluşan kahvaltılık ürünler de yeni menüde yerini aldı.

‘Bunlara ilave olarak business sınıfında misafirlere farklı ev yapımı mocktail (Alkolsüz kokteyl) ve sağlıklı içeriklerden oluşan detoks içecek çeşitleri de yeni menülere eklendi.’

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.