The World’s 50 Best Hotels’in Yıldızı: Passalacqua Otel

Como Gölü’nün kıyısında bir otelde uyandığınızı düşünün. Eşsiz göl manzarasına eşlik eden, yeşilin ve oksijenin bol olduğu uçsuz bucaksız bir manzara. Hem tarihin hem de lüksün birleştiği, The World’s 50 Best Hotels’in birincisi Passalacqua Otel’den bahsediyoruz. Besteci Vincenzo Bellini’nin eski evi olan 18’inci yüzyıldan kalma bir villa olan Passalacqua, konuklarının beğenisine ve takdirine layık olduğu gibi, hanesine eklediği birincilik ödülünü de hak ediyor.

Etrafının dağlarla çevrili olduğu ve uçsuz bucaksız orman ve göl manzarasıyla misafirlerini büyüleyen Passalacqua hem sunduğu imkanlarla hem manzarasıyla hem de lezzetleriyle çok fazla artıyı bünyesinde barındırıyor. Tarihi konumu ve turistik destinasyonda olmasıyla pek çok gözü üzerine çeviriyor.

Besteci Vincenzo Bellini’nin eski evi olan 18. yüzyıldan kalma bir villada yer alan Passalacqua, muhteşem teraslı bahçelerin içinde yer alıyor. 

Sadece 24 odaya sahip olan otel, en iyi İtalyan işçiliğini süslü Barok zarafeti ve görkemle sergiliyor. Göl kıyısındaki büyülü konumundan en doğru şekilde yararlanıyor; neredeyse özel bir ev gibi, bir dinlenme ortamı sağlıyor.

Moltrasio’daki özel arazinin ortasındaki otelin 24 odası üç binaya yayılmış durumda: ana villa, sekiz odalı Palazz ve Casa al Lago gölünün aşağısında yer alan dört süit. İçeride İtalyan işçiliği, yaldızlı aynalar, 19. yüzyıl portreleri, lake antika masalar, Murano avizeler ve Il Bronzetto aydınlatma armatürleri bulunuyor; daha da süslenmiş orijinal freskler ve tavan oymaları ise göz kamaştırıyor.

Dışarıda, zeytinlikler, mimozalar, güller ve manolyalarla dolu yedi dönümlük mükemmel bakımlı teraslı bahçeler, normalde klasik olan zenginliğe modaya uygun bir hava katan şemsiyelerle noktalanan havuz terasına açılıyor.

Gastronomik açıdan Passalacqua Otel

Otelin diğer lükslerinin aksine, burada yemek, konukların sanki evdeymiş gibi dolaşıp şefle sohbet edebilecekleri açık mutfaklı, sade ve rahat bir mesele. Yerel, mevsimlik malzemelerden en iyi şekilde yararlanılan yemekler, muhteşem göl manzarasına karşı bir aperatifin tadını çıkarmak için en iyi yer.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.