//

The Ritz-Carlton, Istanbul’da Unutulmaz Bir Yılbaşı Deneyimi

The Ritz-Carlton, Istanbul, zarafetle dekore edilmiş yılbaşı tasarımları ve ayrıcalıklı lüks algısıyla 2024 yılına şiirsel bir başlangıç yapıyor. Otelin üç farklı restoranında gastronomi deneyimi eşliğinde sergilenen müzik performanslarının yanı sıra eşsiz bir manzarayla bütünleşen konaklama ve brunch seçenekleri unutulmaz bir yeni yıl kutlaması sunuyor. 

Uluslararası platformdaki en prestijli seyahat dergilerinden Condé Nast Traveller’ın en iyileri arasında gösterilen The Ritz-Carlton, Istanbul, profesyonel gastronomi deneyimi, seçkin müzik performansları ve eşsiz hizmet anlayışı ile 2023 yılına unutulmaz bir veda ediyor. Şehrin en cazibeli lokasyonunda bulunan otel, bir yeni yıl geleneği haline gelmiş brunch seçenekleri, özgün konaklama deneyimi ve wellness alanlarıyla yeni yılı rüya gibi bir başlangıçla karşılıyor.

Şehrin gastronomi mirasına saygı duruşunda bulunan The Ritz-Carlton, Istanbul, yılbaşı yemeğini üç farklı ambiyanstaki restoranında üç farklı zengin menü ile servis ediyor. Gault & Millau Türkiye Rehberi’nde ve Michelin listesinde yer alan restoran Atölye, ev sahipliği yaptığı Lütfi Tuna Taverna sahnesi eşliğinde orijinal reçetelerle hazırlanmış 5 aşamalı menüsünü sunuyor. Ilık kestane çorbası, levrek ceviche, ahtapot & risotto, mandalina sorbe, sebzelerle sunulan hindi göğüs fileto, çikolatalı kütük pasta gibi lezzetlerin yer aldığı yılbaşı menüsünün mevsimlik sebzelerle hazırlanan vejetaryen menü alternatifi de bulunuyor. Ayrıca Atölye’nin imza lezzeti hindi, yılbaşı gecesine özel evlere servis ediliyor.

Sosyal hayatın vazgeçilmez buluşma noktalarından biri olan The Roof at The Ritz-Carlton, Istanbul ise DJ Senc performansıyla birlikte sunulan deniz mahsulü ağırlıklı 5 aşamalı menüsünün yanı sıra yeni yılın ilk gününe özel brunch davetiyle büyüleyici bir yıla kapılarını açıyor. Zengin menü; levrek & somon ceviche, istiridye, deniz taraklı carpaccio & kral yengeç, deniz ürünlü ravioli & ıstakoz, mandalina sorbe, ızgara kalkan, mango passion crème brule, mango sos ve orman meyveleri eşliğinde servis edilen bademli kek gibi tabaklardan oluşuyor.

Panoramik Boğaz manzarası ve en ince detayına kadar düşünülmüş dekorasyonu ile benzeri görülmeyen bir ambiyans sunan Nobu Istanbul’da Şef Celestine Gaty’nin profesyonel yorumuyla hazırlanan “New Year Omakase Dinner” menüsü; caviar nori taco ile başlayarak yellowtail jalapeno, fresh lobster new style, white fish black goma caviar’dan oluşan nobu sashimi tasting tabağı ile devam ediyor. Goma salad fried artichoke with scallop tataki ve şefin sushi seçkisinin ardından sole fish dashi yuzu butter, japanese beef chestnut salsa teriyaki with mushroom yuzu garlic ve macana servis ediliyor. Gault & Millau Türkiye Rehberi’nde ve Michelin listesinde yer alan restoran Nobu Istanbul, gastronomi deneyiminin yanında canlı DJ performansı ile gece boyunca misafirlerin unutulmaz anlarına eşlik ediyor.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.