///

Sürdürülebilir ve yeşil turizm için yeni uygulama: Elektraweb

Talya Bilişim’in sürdürülebilirlik ve yeşil turizme katkı sağlamak amacıyla ürettiği Elektraweb otellerin dijitalleşerek tüm atıklarını minimum düzeye çekmesini ve kaynaklarını etkin bir biçimde kullanmasını sağlayacak. Talya Bilişim Yönetici Ortağı Nilüfer Durukal yaptığı açıklamada Elektraweb’in bir oteli, ön bürosundan muhasebesine, oda ve kat hizmetlerinden restorana, Booking, Expedia gibi uluslararası satış kanalları bağlantılarından personel ve SPA yönetimine kadar tüm departmanlarıyla dijital ortamda yönetilebilmesini sağladığını ifade etti. Sürdürülebilirlik kavramının turizmin en önemli gündem maddesi haline gelmeye başladığını söyleyen Durukal’a göre Elektraweb stok ve atık yönetimini kontrol etmeyi kolaylaştırıyor.

Bir otelin neredeyse tümüyle yönetimine alan açan Elektraweb uygulamasının cep telefonundan dahi kullanılabildiğini belirten Durukal otelin enerji tasarrufu yapmasını sağlamak için klima kullanımının misafirin giriş çıkış saatlerine göre olmasını, housekeeping’den efatura gönderimine kadar her şey dijital ortamda ve kağıtsız olarak yönetilebilmesini ve açık büfede çıkacak yemeğin miktarını optimize ederek gıda israfının önüne geçebilmesini sağlıyor.

Eklektraweb’in dünyada 100’ün üzerinde otel tarafından kullanıldığını aktaran Nilüfer Durukal, programın aynı banka uygulamaları gibi, herhangi bir ek dosyaya ihtiyaç duymadan bir internet bağlantısı üzerinden çalıştırılabildiğini söylüyor.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.