/

Six Senses Kaplankaya, “World Wellness Weekend” ile Bilinenin Ötesinde Bir Deneyim Yaşatmaya Hazırlanıyor!

Six Senses Kaplankaya, bütünsel wellness felsefesi ışığında 15-17 Eylül tarihleri arasında 7.si gerçekleşecek World Wellness Weekend’e özel olarak hazırladığı programı ile yeniden yaşam enerjinizi dengelemeye ve aktif olmaya çağırıyor.

Condé Nast Traveller ve World Luxury Hotel & Spa Awards tarafından; dünyanın ve Avrupa’nın en iyi otelleri arasında gösterilen ve dünyanın da en iyi üçüncü Spa Resort’u seçilen Six Senses Kaplankaya, misafirlerini Ege’nin eşsiz kıyılarında bilinenin ötesinde bir wellness deneyimini daha paylaşmaya davet ediyor.

Tüm dünyada 150’den fazla ülkede 8 binden fazla mekanda milyonlarca  kişi ile aynı anda 15-17 Eylül tarihleri arasında kutlanacak World Wellness Weekend’’in Türkiye bacağına Six Senses Kaplankaya’da ev sahipliği yapan otellerin başında geliyor.

Dünya çapında ünlü bütünsel wellness deneyimi ve seçkin mimarisi ile fark yaratan Six Senses Kaplankaya, World Wellnesss Weekend kapsamında hazırlamış olduğu beden-ruh sağlığını ana eksene alan programı ile yine ezber bozuyor. Zihinsel ve fiziksel dengeyi kurmayı ve bütünsel rahatlamayı amaçlayan yoga ve meditasyon seansları, tüm vücudu ele alan egzersiz programları, doğada yürüyüş ve stretching programlarıyla hem bedensel hem de ruhsal bir yenilenme vaad ediyor.

Küresel Bir Kutlama; Serbest Bırak, Onar, Yeniden Sahip Ol…

Six Senses Kaplankaya’nın üç günlük kapsamlı wellnes programında misafirler, enerji dolu aktivite ve sağlıklı yaşam programlarıyla yenilenmeyi hedefliyor. İlk gün, “Güne iyi niyet sabah yogasıyla” başlayarak gerginlik ve stresi uzaklaştırmak için ilk adım atılıyor. İlk günün akşamında gerçekleşen “Ateş ve Su seremonisi” ile bu benzersiz programı kutluyorlar. Programın ikinci gününde “Dengenizi Yeniden Sağlama” uygulaması ile fiziksel ve ruhsal sağlık dengelenirken atık havlularlardan çiçek vazosu yapımı etkinliği ile doğa ile kurulan bağlar güçlendiriliyor ve yaratıcı zihinlerinin içinde kaybolmanın hazzını yaşıyor. World Wellness Weekend misafirleri akşam saatlerinde yavaşlamak ve derin bir rahatlama için “Restoratif Yoga” ve “Yıldız Gözlemi” ile Kaplankaya’nın eşsiz gökyüzünün ve doğasının derinlerine dalıyor. Programın son gününde erken ve huzurlu saatlerde gerçekleşen büyülü Ege kıyılarında yürüyüş, stretching ve sabah yoga seansları ile enerji depoluyor. Vücut postürünü düzenlemeye yardımcı Fascia Vücut Egzersizi ve tüm vücut egzersizi ile bedenin en iyi haline ulaşması amaçlanıyor. Akşam saatlerinde doğanın eşsizliği ve dinginliğin vurgulandığı zihinsel rahatlamanın gerçekleştiği “Labirent ve kehanetin kadim gücü ve farkındalık meditasyonları” ile dinlenmiş bir zihin ile bu keyifli ve sağlık dolu haftasonu noktalanıyor. 

2017 yılında Birleşmiş Milletler’in “Herkes için İyi Sağlık ve Esenlik” hedefini desteklemek için kurulmuş olan World Wellness Weekend, 5 Sağlıklı Yaşam Temelini; Uyku ve Yaratıcılık, Beslenme ve Bağışıklık, Hareket ve Canlılık, Farkındalık ve Huzur, Amaç Duygusu ve Dayanışmayı hedef alıyor. Profesyonel terapistleri ve alanında dünya çapında ünlü konuk uzmanları ile her hafta her yaş için yenilenen aktiviteleri ile farkındalık yaratan Six Senses Kaplankaya yenilenmek ve kendisiyle yeniden bütünleşmek isteyen misafirlerini 15-17 Eylül tarihleri arasında World Wellness Weekend’e davet ediyor.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.