/

Six Senses Kaplankaya Sürdürebilirliğin İzinde Bir Mutfak

Six Senses Kaplankaya yeni sezonda, ikonikleşen Meze by the Sea, Wild Tyhme, Sage and Sea restoranları Ege ve Asya mutfaklarının harmonisiyle hazırlanan menülerle gurme bir şölen yaşatırken, gözalıcı manzaralar sunan Beach Bar da imza kokteylleri ile enerji dolu bir yazın garantisini veriyor. Bu sezon da Anhinga by OD, Six Senses Kaplankaya misafirlerine unutulmaz ve en keyifli anıları yaşatıyor.

Condé Nast Traveller ve World Luxury Hotel & Spa Awards tarafından dünyanın ve Avrupa’nın en iyi otelleri arasında gösterilen ve dünyanın da en iyi üçüncü Spa Resort’u seçilen Six Senses Kaplankaya, misafirlerini Ege rüyasını yeniden paylaşmaya ve Ege’nin eşsiz doğasında beş özel koyda konumlanan plajları, konforlu konaklama deneyimi, alanında dünyaca ünlü şeflerin yönettiği restoranlar ve holistik wellness uygulamaları eşliğinde misafirleriyle buluşturmaya başladı. Six Senses Kaplankaya bu sezon da özellikle bölgedeki yerel üreticileri, Şefleri ve Slow Food Bodrum kanalıyla tespit ederek tedarik listelerine katarak ürün tedarik ediyor.

Sürdürülebilirliğin İzinde bir Mutfak

Otelin bünyesinde Six Senses Kaplankaya; Executive Chef Özgür Bozgurt ve ekibi yönetiminde farklı lezzetleri deneyimlemek isteyen misafirler için farklı konseptlerde restoranlar da bulunuyor. Beach Bar’da hafif atıştırmalıklar ve muhteşem kokteyllere ek olarak Sage and Sea Restoranda dünya mutfaklarını, sebze bazlı ve yerel yemekleri tatmak, Meze By the Sea restoranda Ege ve Akdeniz’in en gözde lezzetleriyle gurme bir şölen yaşamak ve Wild Thyme restoranın Asya esintili menülerini deneyimlemek isteyen misafirleri bekliyor. Kumsalda yıldızların altında romantik bir akşam yemeği için ise destination dining deneyimleri romantik seçenekler sunuyor.

Anhinga by OD                          

Geçtiğimiz sezon olduğu gibi bu sezon da mevsimin, hem Ege hem de Akdeniz’in, en taze ve en iyi mahsullerini menüsüne taşıyor. Bu sezon Anhinga by OD menüsünde Ege’nin olmazsa olmazı enginarın Şef Osman Sezener imzalı varyasyonlarına rastlayabilir; taptaze deniz mahsullerinin her biri el açması hamur işleriyle bir araya geldiğini görebilir, odun ızgarasının kendine özgü tadına tüm sebze ve et içerikli reçetelerimizde denk gelebilirsiniz. Ana menünün yanı sıra, yine tüm günü Anhinga by OD içerisindeki farklı lokasyonlarda bir gastronomi deneyimine dönüştürecek lezzetleri de mevcut olacak. Geçen yazın en keyif veren anlarını yaşatan, Osman Sezener’in farklı şefleri Anhinga by OD mutfağına konuk ettiği etkinlikler ise bu sezon bol bol karşımıza çıkacak.

Six Senses Kaplankaya’nın  doğal bitki örtüsü ve çeşitliliği ise gurme lezzetlere yeni bir soluk kazandırıyor. Restoranlara ek olarak; sahip olduğu altı muhteşem koy ve plajlarda, başbaşa özel bir akşam yemeği deneyimi için “Destination Dinning” opsiyonu da sunuyor.

Six Senses Kaplankaya yenilenmek ve kendisiyle yeniden bütünleşmek isteyen misafirleri Ege rüyasını birlikte yaşamaya davet ediyor.

Erken rezervasyon için e-posta ile reservations-kaplankaya@sixsenses.com adresinden veya 0 (252) 511 00 30 numaralı telefondan bilgi almak ve rezervasyon yaptırmak mümkün. Daha fazla bilgi için www.sixsenses.com/resorts/kaplankaya/destination adresini ziyaret edebilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.