//

Raffles İstanbul Yiyecek ve İçecek Direktörü Turgay Toygar: “2030’a kadar gıda israfını yüzde 60 oranında azaltmayı hedefliyoruz”

Raffles İstanbul’da Turgay Toygar, Yiyecek ve İçecek Direktörlüğü görevini Mart 2023’ten beri sürdürüyor. Raffles İstanbul’un yiyecek ve içecek alanındaki hizmetlerini konuşurken Turgay Bey ayrıca bu alanda görev almak isteyenlere tavsiyeler de veriyor.

Yiyecek ve içecek sektöründeki profesyonel kariyerine 2008 yılında İstanbul’da kapılarını açan Hakkasan’da başlayan Turgay Toygar, yurt içinde ve yurt dışında pek çok tecrübeyi hanesine eklemiş bir isim. 2014 yılında açılış öncesi ve açılış döneminde Raffles İstanbul’da görev alan Toygar, Mart 2023’ten beri Raffles İstanbul Yiyecek ve İçecek Direktörü.

Deneyimli isim, “Yiyecek ve içecek sektöründe kazandığım birbirinden kıymetli deneyimler sayesinde misafir memnuniyeti odaklı lüks hizmet anlayışımın yanı sıra sektöre dair trendleri yakından takip etme konusundaki yaklaşımımı zenginleştirdim. Bu kazanımları ise görev aldığım markalardaki ekip arkadaşlarımla da paylaşarak, birlikte gerçekleştirdiğimiz kusursuz hizmet anlayışını daima geliştirmeyi ve zenginleştirmeyi benimsiyorum” diyerek alanına nasıl yaklaştığını ifade ediyor.

Raffles İstanbul Yiyecek ve İçecek Departmanı’nın stratejisi ve misyonu

İstanbul’un merkezi diyebileceğimiz bir konumda olan Raffles İstanbul’da Yiyecek ve İçecek Departmanı’nın genel stratejisini ve misyonunu sorduğumuz Turgay Bey, konuyu şöyle anlatıyor: “Misafirlerimize sunduğumuz benzersiz bir konaklama deneyiminin yanı sıra unutulmaz bir gastronomi deneyimi sunmak. Misyonumuz ise kalite, yenilik ve kişiselleştirilmiş lüks hizmet anlayışı ile yüzde yüz misafir memnuniyetini bir araya getirerek kültürümüzün zengin gastronomi mirasını yansıtmak.”

Yerel ürünleri tercih eden, çevre dostu uygulamalarla sıfır atık felsefesini benimseyen bir yaklaşım 

Dünyadaki her alanın uzun zamandır gündeminden düşmeyen konulardan bir diğeri ise sürdürülebilirlik. Raffles İstanbul’da bu konudaki yaklaşımını sorduğumuz Yiyecek ve İçecek Direkt.rü Turgay Toygar, “Raffles İstanbul, bağlı bulunduğu Accor grubunun da sürdürülebilirlik stratejileri doğrultusunda, sürdürülebilirlik konusunu öncelikli hedefleri arasında tutmaktadır” diyor ve 2023 yılının ikinci çeyreğinde sürdürülebilir turizm sertifikası aldıklarını söylüyor.

Çaydan kahveye her şey sürdürülebilir sertifikalı

Yiyecek ve İçecek Departmanı’nda yerel ürünlerin ağırlıklı olarak ne kadar kullanıldığına değinmek istiyoruz. Turgay Bey, “Yerel ürünleri tercih ederek ve çevre dostu uygulamalarla beraber sıfır atık felsefesiyle sürdürülebilir bir yaklaşım benimsemekteyiz” diyerek konuyu detaylandırıyor: “Otelimizde çay ve kahveden tutun menülerimizde kullandığımız balık ve etlere kadar her şey sürdürülebilir sertifikalı. Ayrıca taze ve mevsimsel malzemelerle çalışarak, yerel ekonomiyi desteklemeyi ve misafirlerimize en taze ürünleri sunmayı hedefliyoruz. Bunun yanı sıra kadın girişimcilerimizi desteklemek adına büfelerimizde ve menülerimizde yöresel ürünlere yer veriyoruz.”

Çok yakında Raffles İstanbul’da yapay zeka desteğiyle çalışan atık yönetim sistemini hayata geçireceklerini söyleyen Toygar, “Bu sistemin sağlayacağı raporlamalar sayesinde, günlük analizler yaparak 2030’a kadar gıda israfını yüzde 60 oranında azaltmayı hedefliyoruz” diyor.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.