/

Portekizli Ödüllü Şef José Avillez Dünyaca Ünlü Gastromasa Konferansı’na Geliyor!

4-5 Kasım 2023 tarihlerinde Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı’nda çok sayıda ödülün ve restoranın sahibi olan ünlü Portekizli şef José Avillez yer alacak.

Türkiye ile dünya gastronomisi arasında köprü görevini sürdüren ve dünya gastronomi etkinlikleri arasında ilk iki sırada yer alan Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı’nın 8.’si 4-5 Kasım 2023 tarihlerinde İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Konferansın teması “Coğrafya” olacaktır. Gastromasa Konferansımız bünyesinde yer alacak Gastromasa Hospitality, Gastromasa Coffee, Gastromasa Bar ve Gastromasa Pastry konseptleri, sektöre yön veren dünyaca ünlü gastronomi profesyonellerini aynı çatı altında buluşturacak. 60’tan fazla dünyaca ünlü şef ve pasta şefi, 30’dan fazla barista, sommelier ve miksolog, 200’den fazla profesyonel konuşmacı, turizm ve konaklama sektörünün en önemli yatırımcıları, ünlü şefler, gastronomi profesyonelleri, genel müdürler, F&B müdürleri, satın alma müdürleri ve daha birçokları diğerleri ise 8. Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı’na katılma fırsatı bulacak.

”Bugün bulunduğum yerde olacağımı ya da başardığım şeylerin üstesinden geleceğimi asla hayal etmemiştim. Böyle bir konumdayım çünkü daha fazla öğrenme ve daha iyisini yapma arzusuyla öne çıkan, kendini işine adamış, tutkulu ve hevesli bir ekibim var.”
– José Avillez

José Avillez ve Gastronomi Yolculuğu Hakkında

Portekizli bir şef olan José Avillez’in odak noktası, Portekiz gastronomisini tanıtmak ve Portekiz’i en iyi gastronomi destinasyonu yapmaya katkıda bulunmaktır. Portekiz gastronomisinde bir referans olarak görülüyor ve girişimci ruhu ve daha ileri gitme dürtüsü nedeniyle göze çarpıyor.

Muazzam merakı, seyahat sevgisi ve sürekli deneyimleme ve öğrenme dürtüsü, yaratıcılığına ve gelişimine büyük katkıda bulunmuş olsa da en büyük ilham kaynağı Portekiz mutfağıdır. Kendisini mutfağa ve ülkesine tutkuyla bağlı, geleneği, kaliteyi, özgünlüğü ve emeğinin değerini asla unutmadan yenilikçiliği ve yaratıcılığı benimseyen bir şef olarak tanımlıyor.
José Avillez, Cascais’te okyanusun ve bir çam ormanının yakınında büyüdü ve bu yerin gastronomiş çalışmaları üzerinde derin bir etkisi oldu. Üniversitede İş İletişimi eğitimi aldı, geleneksel Portekiz gastronomisi üzerine baş yazar Maria de Lourdes Modesto ile özel çalışma dersleri aldı ve Portekiz’de ve yurtdışında, Ferran Adrià tarafından yazılan El Bulli gibi birçok farklı restoranda birçok profesyonel staj yaptı. Bu deneyimleri onun mutfak anlayışını şekillendirdi.
2008 yılında, 2009’da şefe ilk Michelin yıldızını kazandıracak Lizbon’daki sembolik restoran Tavares’in yönetici şefi rolünü üstlendi. 2011 yılında kendi restoranlarını açmaya karar verdi ve bugün Portekiz’de – Lizbon, Porto ve Cascais – ayrıca Dubai ve Macau’da, her biri farklı bir konsepte sahip, ancak hepsi mutfağa olan tutkusunu ifade eden birkaç restoranı var.

2023 yılında, eşi Sofia Ulrich ile birlikte, Alentejo, Campinho’da, Alqueva’nın göl kıyısında, muhteşem manzaralara, mutlak mahremiyete ve beş yıldızlı bir otelin konfor ve olanaklarına sahip eşsiz bir mülk olan CASA NOSSA – THE LAKE FARMHOUSE’u açtı. José Avillez, restoranlarını yönetmesine ve TV programları, kitaplar, özel şaraplar ve son olarak CASA NOSSA – THE LAKE FARMHOUSE dahil olmak üzere projelerini geliştirmesine yardımcı olan hevesli bir ekibe sahiptir.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.