//

Octo Yeni Menüsüyle Yaz Sezonuna Hazır!

180 yıllık tarihi dokuya sahip, İstanbul’un her daim en önemli merkezlerinden birisi olan Karaköy’de konumlanan JW Marriott Istanbul Bosphorus’un 9. katında yer alan, Boğaz’ın mavisi ve Tarihi Yarımada’nın tüm renklerinin buluştuğu nefes kesen manzarası ile yerli ve yabancı misafirlerin vazgeçilmezi haline gelen Octo, Murat Taşdemir’in lezzetli dokunuşları ile menüsünü yeniledi. 

World Luxury Restaurant Awards tarafından “Global Winner in Luxury Seafood Restaurant / Lüks Deniz Ürünleri Restoranı” ve “Continent Win in Best Panoramic Views / En İyi Panoramik Manzaralı Restoran ödülü gibi global çapta en prestijli ödüllere sahip olan Octo, manzarası ve menüsünde yer alan lezzetler ile denize ve deniz ürünlerine olan aşkını misafirlerine aktarıyor.

Mevsime özel taze ve yerel ürünlerle hazırlanan yeni menüyü, kendine özgü teknikleri ile harmanlayan şef Murat Taşdemir, Akdeniz’den esintiler taşıyan menüde Octo misafirlerine özel bir deneyim yaşatmayı hedefliyor. Tatları kadar, benzersiz sunum tasarımları ile dikkat çeken menüde mezelerde Enginar Tarama, Şef Usulü Yoğurt Kapsül, salatalarda mevsimin taze içerikleri ile hazırlanan Izgara Şeftali ve Ispanak Salatası, başlangıçlarda Taze Kabak Çiçeği Dolması ve Zaytinyağlı Kuşkonmaz, makarnalarda Garganelli ve Pansotti, ana yemeklerde Sicilya Usulü Lipsos Balığı favoriler arasında.

7/24 yaşayan İstanbul’un kalbinde yer alan Octo, şehrin dinamizmini, şehirden izole benzersiz gastronomik deneyimini Boğaz manzarası eşliğinde hissettirmek üzere sizleri bekliyor.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.