/

Nirvana Hotels’e “Yeşillenen Oteller” Sertifikası

Nirvana Hotels bünyesinde bulunan Nirvana Dolce Vita Hotel, Nirvana Mediterranean Excellence Hotel ve Nirvana Cosmopolitan Hotel, Gold derecesinde Yeşillenen Oteller (Greening Hotels) Sertifikası’na layık görüldü. Bu sertifika, tesislerin enerji yönetimi, su yönetimi, iç hava kalitesinin artırılması, atık azaltımı ve geri dönüşüm alanlarında başarılı bir performans sergilediğini belgelemektedir. Turizm sektöründe sürdürülebilirlik odaklı çevre politikalarını benimseyen tesislere verilen Yeşillenen Oteller Sertifikası, çevreye duyarlı tesis sayısını artırmak amacıyla oluşturulmuştur. Kilit Hospitality Group (KHG) kapsamında bulunan Nirvana Hotels, bünyesine eklediği bu sertifikayla birlikte tesislerin çevre dostu politikalarına katkıda bulunarak hizmet kalitesini artırma ve çevresel olumsuz etkilerini minimuma indirme konusunda emin adımlarla ilerlediğini gösteriyor.

KHG, Sürdürülebilir turizmin devamlılığına dikkat çekiyor

Sürdürülebilir turizmin devamlılığına katkı sağlama misyonunu sürdüren KHG bünyesindeki Nirvana Dolce Vita Hotel, Nirvana Mediterranean Excellence Hotel ve Nirvana Cosmopolitan Hotel ile Yeşillenen Oteller Sertifikası’nda Gold kategori sertifika almaya hak kazandı. Şirket, bu sertifikayı alarak tesislerinde farkındalık yaratma ve kurumsal bir çevresel güç oluşturma konusunda ilerliyor.

TUROB (Türkiye Otelciler Birliği) iş birliğiyle Bureau Veritas ve Sürdürülebilirlik Akademisi tarafından yürütülen proje olan Yeşillenen Oteller, turizm sektöründe sürdürülebilirlik bilincini artırmayı ve konaklama tesislerini çevreye duyarlı olmaya teşvik etmeyi amaçlıyor. Yeşillenen Oteller Sertifikası kapsamında belirlenen kontrol listesinde yer alan kriterlere uygun olarak başarı durumlarına göre Bronze, Silver ve Gold derecelerinde sıralama yapılıyor. Nirvana Hotels, en yüksek seviyede olan Gold kategorisinde sertifika kazanarak, çevresel, sosyal ve ekonomik etkileri göz önünde bulunduran sürdürülebilirlik politikalarını başarılı bir şekilde uygulayarak, gelecek nesiller için daha iyi bir dünya yaratma taahhüdünü bir kez daha kanıtladı.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.