/

NG Phaselis Bay “Green Check-Yeşil Kontrol Belgesi” Alan İlk Resort Oldu!

Turizm sektöründe atmış olduğu sürdürülebilir ve çevreci adımlar ile adından söz ettiren NG Phaselis Bay LifeStyle Resort, başarılarına bir yenisini daha ekledi.

NG Phaselis Bay, Sürdürülebilirlik Akademisi ve Bureau Veritas iş birliği ile geliştirilen, işletmelerin sürdürülebilir iş uygulamalarındaki yeşil taahhütlerini ve başarılarını doğrulamak ve teşvik etmek amacıyla verilen “Green Check – Yeşil Kontrol Belgesi’ni” almaya hak kazanan ilk resort oldu. Yapılan denetimler sonucu değerlendirmedeki en yüksek puanı alarak Altın+ derecesiyle belgeyi kazandı.

NG Phaselis Bay Genel Müdürü Cenker Yılmaz; “NG Phaselis Bay Lifestyle Resort olarak turizm sektöründe Green Check – Yeşil Kontrol Gold Sertifikası’na sahip ilk resort olduk. Turizm sektörüne kazandırdığımız altın seviyesinde bu sertifika, yeşil dönüşüm yolculuğumuzda yaptığımız çalışmaların önemini vurgulamaktadır. Sürdürülebilir turizm hedefleri doğrultusunda ülkemize ve sektörümüze değer katmaya devam ederken bu gururu sizlerle paylaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.