/

Misafirperverlik Sanatı Ödüllü Dünyanın En İyi 32 Numaralı Oteli: Gleneagles

İskoçya’nın muazzam doğal güzellikleri içinde, Perthshire bölgesinde yer alan Gleneagles, zarafeti ve lüksü bir araya getiren tesislerden biri. The World’s 50 Best Hotels 2023’te 32’nci sırada yer alan otel, misafirperverliğin sadece bir iş değil ayrıca sanat olduğunu kendisine düstur edinmiş olacak ki ‘Art of Hospitality Award 2023’ ödülünün de sahibi.

Gleneagles Oteli, İskoçya’nın Pertshite bölgesinde yer alan lüks bir tatil köyü ve golf tesisi olarak bilinir. Başkent Edinburg’a araç ile 45 dakikalık uzaklıkta yer alan otel, kırsal yaşamın zenginlikle, moderniteyi ise lüksle bir arada sunarak misafirlerine unutulmaz bir konaklama vadediyor.

2 Michelin yıldızlı restoran: Andrew Fairlie Restaurant

1924 yılında kapılarını açan Gleneagles, o tarihten itibaren dünya çapında tanınan lüks tatil destinasyonlarından biri haline gelmiştir. Konaklamanın haricinde sunduğu olanaklar (golf sahaları, SPA, sağlık merkezi, restoranlar, barlar, alışveriş alanları, etkinliker) ile geniş bir komplekse ev sahipliği yaparak, misafirlerine şehrin uzaklığını neredeyse hiçbir şekilde hissettirmiyor. Böylesine donanımlı bir tesisin ödülleri hiç olmaz mı? Tabii ki de var.

Gleneagles, İngiltere’nin en iyi tadım menülerinden birini sunan, İskoçya’nın tek 2 yıldızlı Michelin restoranı olan Andrew Fairlie Restaurant’a ev sahipliği yapıyor. Kaliteli malzemelerle hazırlanan tabaklar, kahvaltıdan akşam yemeklerine kadar birçok seçeneği alakart şekilde misafirlerine sunuyor.

Misafirperverlik ödülü

Zarafeti ve lüksü bir araya getiren Gleneagles; hoş iç mekân dekorasyonu, zarif tasarımları, antik mobilyaları ve çağdaş sanat eserleriyle de misafirlerini adeta büyülüyor. Huzurlu atmosferi ile dikkat çeken otelin ekibi de bir o kadar profesyonel. Gleneagles’ın misafirlerine sağladığı hizmetleri fark eden otoriteler ise boş durmayarak otelin hanesine bir ödül daha ekliyorlar: Art of Hospitality 2023.

The World’s 50 Best Hotel 2023’te 32. sırada kendisine yer bulan İskoçya’nın gözdesi Gleneagles, yetkililer tarafından Art of Hospitality 2023 yani ‘Misafirperverlik Sanatı’ ödülüne layık görülüyor. Misafir ağırlamayı bir işten ziyade, bir sanat olarak kendisine ilke edinen ve bu sene 100 yaşına girecek olan otel, kesinlikle gidip görülmesi ve konaklanması gereken tesislerden biri.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.