Mandarin Oriental, Bodrum Green Check Sertifikasını Alan İlk Resort Oldu

Bodrum Yarımadası’nın en büyüleyici koyu olan Cennet Koyu’nda yer alan Mandarin Oriental, Bodrum, dünyanın en prestijli sertifikalarından biri olan Green Check – Yeşil Kontrol Gold Sertifikası’nı alarak sürdürülebilirlik alanında yaptığı çalışmaları bir kez daha taçlandırdı.

Cennet Koyu’nun eşsiz manzarası eşliğinde, her ayrıntının özenle tasarlandığı, rutinlerden uzak yeniliklerin ve sürprizlerin öne çıktığı Mandarin Oriental, Bodrum, işletmelerin sürdürülebilir iş uygulamalarındaki yeşil taahhütlerini ve başarılarını doğrulamak ve teşvik etmek için geliştirilmiş olan Green Check Gold belgesini alan bölgedeki ilk resort oldu.

Çevre Yönetimi (Enerji, sera gazı, atık ve su yönetimi), İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetimi, İletişim ve Katılım, Müşteri Geri Bildirim Yönetimi, Tedarik Zinciri ve Ortam Koşulları olmak üzere, altı kategoride değerlendirilen Mandarin Oriental, Bodrum tüm bu kategorilerden en üstün başarıyla geçerek Altın sertifikanın sahibi oldu.

Sürdürülebilirlik konusunda yaptığı çalışmalarla Mandarin Oriental, Bodrum’un prestijli ve önemli ödüller almasına öncülük eden Genel Müdür Ersev Demiröz, “Mandarin Oriental Bodrum olarak, sürdürebilirlik kavramını kurumsal çalışma planlarımızın ayrılmaz bir parçası olarak görüyoruz. Temel prensiplerinden biri olan ‘Naturally Better’ ilkesinden hareketle her şeyi doğal olarak güzel hale getirmek için çabalamaya devam edeceğiz” derken, çalışmalarının bir göstergesi olarak bölgedeki Green Check – Yeşil Kontrol Altın Sertifikası’nı alan ilk resort olmanın gururunu yaşadıklarını belirtti.

Mandarin Oriental, Bodrum’un Mavi Bayrak, Leed Belgesi, Yeşil Anahtar Ödülü, GSTC Belgesi ve Green Check Gold Belgesi bulunmaktadır.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.