Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, Kapadokya Alanı Turizm Yatırımcıları Derneği (KAPYAD) Yönetim Kurulu’nu Kabul Etti!

Kapadokya Alanı Turizm Yatırımcıları Derneği (KAPYAD) seçimler sonrası oluşan yeni kabinede görevine devam eden Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Mehmet Nuri Ersoy ile görüşme gerçekleştirdi. 

KAPYAD Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Tosun ve Yönetim Kurulu üyelerinin hazır bulunduğu görüşmede turizm sezonu ile ilgili genel değerlendirmelerin yanında, Kapadokya bölgesi için oldukça büyük önem arz eden; Kapadokya Havaalanı terminal binasının yenilenmesi, Göreme Açıkhava Müzesi proje çalışmaları, Paşabağları Örenyeri’nin rehabilite edilmesi, Kapadokya Dijital ve Arkeoloji müze çalışmaları, Sobesos kazılarının yeniden başlatılması, Kapadokya üst ölçekli plan çalışmaları ve diğer önemli konular hakkında görüşmeler gerçekleştirildi. 

Görüşme sonrası değerlendirmelerde bulunan KAPYAD Başkanı Ömer Tosun; “Kapadokya sadece ülkemizde değil, dünyada eşi olmayan benzersiz bir turizm destinasyonu. Bakanımızın ve Kapadokya Alan Başkanlığımızın kıymetli destekleriyle birlikte bölgemizin var olan eksiklerini hızla gidermek, Kapadokya markamızı ulusal ve uluslararası alanda daha da güçlendirmek ve rekabet gücünü artırmak en öncelikli hedefimiz” dedi. 

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.