/

JW Marriott İstanbul Bosphorus’un Yeni Executive Şefi Murat Taşdemir

180 yıllık tarihî Veli Alemdar Han’ın restore edilmesiyle İstanbul’un ilk JW Marriott oteli olarak kapılarını açan JW Marriott Istanbul Bosphorus’un yeni Executive Şefi Murat Taşdemir oldu.

İstanbul’un eşsiz yarımada ve Boğaz manzarasına sahip olmakla birlikte tarihi mimarisini modern ve zarif stili ile harmanlayan, kaliteli hizmet anlayışı ile şehirde ön plana çıkan otellerinden olan JW Marriott İstanbul Bosphorus şık ve büyüleyici atmosferiyle ve yeni Executive Şefi Murat Taşdemir ile misafirlerini gastronomik bir yolculuğa davet ediyor.

Octo başta olmak üzere, Sky Karaköy, Skull & Bones, Wine Cellar, İstanbul Baking Company gibi markaları ile kalifiye zevklere hitap eden JW Marriott İstanbul Bosphorus uluslararası otel zincirlerinde ve global markalarda deneyim sahibi Murat Taşdemir’i executive şefi olarak seçti.

Gelişmiş bir yemek kültürü, vizyonlu dinamik bir takım, üst düzey ekipman ve şık, modern ve Avrupalı bir anlayış sistemi ile bilgi ve tecrübelerimi harmanlayarak gelişmek istiyorum” diyen ve mutfağa 1996 yılında adımını atan Murat Taşdemir Italya’da 3 Michelin Yıldızına sahip Ristorante Cracco’da ünlü Şef Carlo Cracco ile çalışmış ve kendini geliştirmiştir.

İtalya’da 3 Michelin yıldızlı Ristorante Cracco, Mandarin Oriental Bodrum olmak üzere; Divan, Parle, Caresse a Luxury Collection Resort gibi İstanbul, Ankara ve Bodrum’da birçok otel ve restoranda deneyimi bulunan Murat Taşdemir, dinamik yapısı, işine olan tutkusu ve sektördeki yaratıcı ve yenilikçi tecrübesiyle üstlendiği yeni görevinde yeni başarılara imza atmaya hazırlanıyor.

27 yıllık mesleki hayatına pek çok başarıyı sığdıran Şef Murat Taşdemir, 2020-2022 yılları arasında Glens Palas ve akabinde son olarak Morini restoranda Executive Chef olarak edindiği tecrübelerinden sonra 1 Mayıs itibariyle kariyerini JW Marriott İstanbul Bosphorus’ta Executive Chef ünvanıyla devam ettirecektir. 
Yaz sezonuna dinamik bir giriş yapmaya hazırlanan JW Marriott İstanbul Bosphorus’un lezzetli serüvenini takipte kalın.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.