/

Hyatt Regency İzmir İstinyepark’tan Sürdürülebilirlik Adımları

Dünya çapında tanınan ünlü otel devi Hyatt Hotels’in Türkiye’de hizmet veren 6’ncı oteli Hyatt Regency İzmir İstinyePark, doğanın sunduklarını korumak ve geleceğe daha yaşanabilir bir dünya bırakmak için sağlam adımlar atmaya devam ediyor.

 “Evden uzak ama eve çok yakın” mottosuyla misafirlerine ev konforunda bir konaklamanın yanı sıra keyifli alışveriş deneyimi de sunan Hyatt Regency İzmir İstinyePark ,Türkiye’nin gözde tatil destinasyonları Alaçatı, Çeşme ve Urla’ya yakınlığıyla da dikkat çekiyor. Ayrıcalıklı hizmet anlayışı ve İzmir’e yeni bir soluk getiren duruşunun yanında Hyatt Regency İzmir İstinyePark, sürdürülebilirlik alanındaki faaliyetlerini kurum felsefesi olarak benimseyip üzerine düşen sorumlulukları yerine getiriyor.

Sürdürebilirliğe tam destek

Küresel sorunlarla mücadele için bir araya gelen üyelerden oluşan Sustainable Hospitality Alliance üyesi olan Hyatt Regency İzmir İstinyePark, tesis içerisindeki tüm sürdürülebilir küresel teknik uygulamalarıyla birlikte Turizm ve Geliştirme ajansı tarafından GSTC kriterlerini karşılayan ve 3.aşama sertifikaya hak kazanmaya aday oteller arasında yer alıyor. Dekor ürünleri, kullanılan malzemeler, enerji/su tasarrufu yönetimi ve çevreye duyarlı aynı zamanda yerel malzeme kullanımı ile örnek olacak sürdürülebilir standartlara sahip otelde tüm gıda ürünleri sorumlu kaynaklardan sürdürülebilir bir şekilde satın alınıyor. Tek kullanımlık malzemeyi en aza indiren, israfı önlemeye yönelik kişi sayısı baz alınarak menü planlaması yapan Hyatt Regency İzmir İstinyePark, gıda ambalajı seçiminde de geri dönüşümü mümkün olan ürünleri tercih ediyor. Otelde kullanılan gıda ürünleri yerel tedarikçiler başta olmak üzere organik ürünlerden tercih edilirken, vegan ve vejetaryen alternatiflerin yanı sıra sporcu beslenmesine yönelik kalori hesabı yapılmış sporcu menüleri de misafirlere seçenek olarak sunuluyor.

Çevreye Duyarlı 

Hyatt Regency İzmir İstinyePark, organizasyon, konaklama ve üretim alanlarının tamamının çevre risk analizini gerçekleştirerek çevresel etkiyi en aza indiren ve iyileştirme faaliyetlerini çoğaltan bir yapı olarak öne çıkıyor. Karbon ayak izini en aza indirecek faaliyetlere öncelik veren otelde tedarikçi ve satın alma uygulamalarında karbon ayak izini düşürmeye yönelik çalışmalar büyük önem taşıyor. Otel binasında kullanılan güneş enerjisi panelleriyle yüksek oranda enerji tasarrufu sağlanarak yeryüzü kaynaklarının doğru kullanımı destekleniyor. Fotoselli lavabo bataryaları ve birçok farklı ürün tercihleriyle de su kaynaklarının korunmasına destek olan Hyatt Regency İzmir İstinyePark, çevreye duyarlı hizmet politikalarıyla bir adım önde olmayı başarıyor. Çevre duyarlılığı kadar kadın istihdamına da öncelik veren otel, yerel istihdam oranını yıllık ölçerek özellikle kadın istihdamını arttırmaya yönelik çalışmalar yapıyor. Hyatt Regency İzmir İstinyePark özellikle insan kaynakları departmanı başta olmak üzere tüm departmanlar kadın çalışanların istihdamına öncelik vererek kadın çalışanların şartlarını iyileştirmeye yönelik olan politikaları hayata geçiriyor. 

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.