//

Hapimag Sea Garden Resort Bodrum Executive Chef’i Orhan Demirok’tan Sürdürülebilir Gastronomi

Bodrum’un Yalıçiftlik koyunda yer alan Hapimag Sea Garden Resort Bodrum, misafirleri için çeşitli a la carte restoranları ile 29 yıldır dünyanın farklı mutfaklarından etkileyici lezzetleri bir araya getiriyor. Tecrübeleriyle, başta Laguna Lounge olmak üzere otelin a la carte restoranlarına ayrıcalıklı bir lezzet anlayışı kazandıran Executive Chef Orhan Demirok ve “Sea Garden Gastro Team” tarafından hazırlanan menüler, geleneksel ve uluslararası tatları en zarif yorumlarla sunuyor.

Sürdürülebilir Gastronomi

Hapimag Sea Garden Resort Bodrum’un Executive Chef’i Orhan Demirok, otelin sürdürülebilir gastronomi alanındaki çalışmalarını şöyle anlatıyor: “Hapimag Sea Garden Resort Bodrum olarak, yöreselden evrensele bakış açımızla hareket ediyoruz. Dünyanın dört bir yanından gelen geniş misafir profilindeki herkesin deneyimlemek istediği geleneksel tatları “Yöreselden Evrensele” uzanan modern pişirme teknikleriyle sunuyoruz. Bire bin veren Ege’nin bereketli topraklarında yetişmiş, güzel olduğu kadar doğal, doğal olduğu kadar lezzetli ürünleri yerel üreticilerden topluyor ve misafirlerimize ulaştırıyoruz.”

Coğrafyanın bereketli topraklarından dışarı çıkmadan, buranın lezzetlerini “Sea Garden Gastro Team” ile misafirlerine sağlıklı, rafine ve mevsimindeki en taze yemekleri, en doğru ve en saf haliyle sunmayı vadettiklerini belirten Demirok, “Sürdürülebilirlik stratejimiz kapsamında yerel ürün üretimini desteklerken, bu ürünleri mutfaklarımızda hazırlanan yemeklerle misafirlerimizin beğenisine sunuyoruz. Geleneksel zeytin hasadıyla ürettiğimiz Bodrum zeytinlerinin yanında mandalina reçelleriyle de misafirlerimizi yerel lezzetlerle buluşturuyoruz. Hapimag Sea Garden’ın yerel ürünleri arasında keçiboynuzu kurabiyesi ve karakılçık buğdayı ekmeği de yer alıyor” diyor.

Hapimag Sea Garden Resort Bodrum Executive Chef’i Orhan Demirok, yalnızca yiyecek konusunda değil, içecek konusunda da yerel ürünlere ağırlık verdiklerini belirtiyor ve devam ediyor: “Şarap kavımız yüzde 90 oranında yerli şaraplardan oluşuyor. Bu oranın da yüzde 20 civarı Bodrum bölgesinden temin ediliyor. Bunun dışında yörede üretilen şarap, bira ve meşrubatlar ile su da menülerimizde bulunuyor.”

Son dönemlerde sağlıklı beslenme trendleri arasında olan vegan lezzetlere de değiniyor Demirok. Bu yıl Hapimag Sea Garden Resort Bodrum’un menülerinin yüzde 30’unun vegan olacağını değinen Orhan Demirok, “Şekersiz ve vegan tatlılar ile de ön plana çıkacağız. Lokal ve sağlıklı beslenmeyi benimseyen bir yönetim tarzımız var. Atıksız ürünlerimiz de menülerimizde mevcut” diyor.

Geleneksel lezzetlerin modern yorumu: Laguna Lounge

Hapimag Sea Garden Resort Bodrum’un içerisinde yer alan, el değmemiş bir koy içinde yemeği sanata dönüştüren Laguna Lounge, “signature restoran” olarak otel bünyesinde yer alıyor.

Otelin geniş misafir portföyündeki herkesin deneyimlemek isteyeceği geleneksel lezzetler modern pişirme teknikleriyle sunuluyor.

Sous Vide tekniğiyle 16 saat ağır ateşte pişirilmiş dana kaburga, fırınlanmış domates çorbası, deniz mahsullerinin en önemli lezzetlerini bir araya getiren Laguna Risotto, Laguna Lounge’ın imza tatları arasında.

Hapimag Sea Garden Resort Bodrum Executive Chef’i Orhan Demirok ve ekibinin “iyi yemek iyi tatil” kavramını benimsedikleri gibi, doğal ürünlerle oluşturdukları menülerde Türk damak zevki harmanlanıyor. Otelin kendi bahçesinde yerli tohum ile yetiştirilen ve mevsime uygun kullanılan ürünlerin menülerdeki imza lezzetlerde katkısı büyük.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.