/

Gastromasa 2023 Pop-Up Lunch Gerçekleşti!

Türkiye ile dünya gastronomisi arasında köprü görevini sürdüren ve dünya gastronomi etkinlikleri içerisinde ilk iki sırada yer alan, bu yıl 8’inci kez düzenlenen Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı, “Geography” teması çerçevesinde İstanbul’da Haliç Kongre Merkezi’nde kapılarını yeniden açıyor. Konferans öncesi Türkiye’nin önde gelen 7 başarılı şefi ve ünlü yiyecek & içecek uzmanı Levon Bağış’ın şarap eşleştirmeleri ile Neolokal’de bir öğle yemeği düzenlendi.

Dünyanın dört bir yanından gastronomiye yön veren isimler, 8. Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı & Fuarı için İstanbul’da buluşmaya hazırlanıyor. Dünya gastronomisinin en önemli buluşmalarından biri olan ve dünya arenasındaki gastronomi etkinlikleri içerisinde ilk iki sırada yer yer alan Gastromasa İstanbul, 4-5 Kasım tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenecek. Bu yıl “Geography” temasıyla organize edilecek konferansta Ángel León, Dominique Crenn, Yoshihiro Narisawa, Rasmus Munk, Bruno Verjus, Andoni Luis Aduriz, Jordi Roca, René Frank, Yann Couvreur, Antonio Bachour, Giorgio Bargiani, Dom Carella gibi dünyaca ünlü şefler ve pastry şefleri, sommelierler ve miksolojistler, turizm ve ağırlama sektörünün en önemli yatırımcıları ve profesyonelleri, fikir önderleri, ulusal ve uluslararası markalar Gastromasa’da yer alma fırsatına sahip olacak.

8. Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı & Fuarı’na sayılı günler kala Türkiye’nin önde gelen 7 başarılı şefi; Cenk Debensason, Cihan Kıpçak, Didem Şenol, Emre Şen, İnanç Çelengil, Maksut Aşkar ve Mustafa Otar’ın 7 özel reçetesinin olduğu ve ünlü yiyecek & içecek uzmanı Levon Bağış’ın şarap eşleştirmeleri ile gerçekleşen öğle yemeği Neoloka’de gerçekleşti.

Sektör profesyonelleri ile Türkiye’nin önde gelen isimlerinin buluştuğu yemekte Sözen Group CEO’su Gökmen Sözen; gelen misafirlere teşekkür ederken, herkesi 4-5 Kasım’daki 8. Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı’na davet etti. Sözlerini bitirmeden önce Gastromasa organizasyonunun artık senede iki defa yapılacağını ve 2024 Mayıs ayında “Inspiration” temasıyla İngiltere’nin başkenti Londra’da bulunan Olympia London’da Gastromasa’nın düzenleneceği haberini verdi.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.