/

Four Seasons Hotel Sultahahmet Yaz Mevsimini Coşkuyla Karşılıyor

Tarihi Yarımada’nın simge oteli Four Seasons Hotel Sultanahmet, yaz mevsimini restoranlarında sunduğu yaratıcı lezzetleri, eğlenceli ve renkli programları ile karşılıyor. Otel sevilen klasiklere ek olarak sunduğu yepyeni programları ile misafirlerine farklı deneyimler yaşatıyor.

Tarihi bölgede misafirlerin buluşma noktası olan Four Seasons Hotel Sultanahmet yaz aylarının dinamizmini ve enerjisini, hazırladığı eğlenceli ve lezzet dolu programlarla misafirlerine yansıtıyor. Four Seasons Hotel Sultanahmet, Executive Chef’i Özgür Üstün ve ekibinin yaza özel hazırladığı lezzetlerini Avlu, Lingo Lingo Bar&Restaurant, Süreyya Teras Lounge ve La Pistache’nin keyifli atmosferinde canlı müzik ve DJ performansları eşliğinde yaşamaya davet ediyor.

Tarihi Yarımada’nın gizli hazinesi AVLU Restoran

Otelin yeşillikler içindeki bahçesinin kalbinde yer alan AVLU’nun yaza özel yenilenen menüsünde yer alan, sürdürülebilirlik ve yerel kaynak kullanımı felsefesi ile hazırlanan yaratıcı lezzetler misafirlerin beğenisine sunuluyor. Anadolu mutfağının geleneksel tariflerine yenilikçi, modern ve özgün bir yaklaşım getiren AVLU, yerel lezzetlerin en güzel örnekleri ve markaları ile bir araya gelerek, misafirlerini gastronomik bir yolculuğa çıkarıyor. İlk olarak UNESCO Hatay Gastronomi Evi’nden konuk şeflerin katılımıyla hazırlanan özel menüde Hatay’ın benzersiz yöresel lezzetleri misafirlerin beğenisine sunuluyor. Hatay mutfağı ile Akdeniz lezzetlerini sunarak başlayan gastronomi deneyimi, Doğu Anadolu, Güney Doğu Anadolu, Ege, Marmara ve Orta Anadolu’nun zengin yöresel lezzetleri ile yıl boyunca devam edecek devam edecek.

Adeta cenneti andıran bahçesiyle mekân, pazar günleri Mest Band’in canlı performansı ile keyifli saatler sunuyor.

Zengin meze çeşitleriyle LINGO LINGO BAR & RESTAURANT

Yaz aylarında misafirlerini pergola alanında ağırlayan bu özel mekân, en taze balık ve mezeleri, miksolojistleri tarafından hazırlanan özel içecekleri ile buluşturuyor.  “Paylaşımlık” ve “Tadımlık” olmak üzere 2 menü seçeneği sunan Lingo Lingo, yaratıcı mezeleri ve mevsime özgü balık çeşitleriyle yazın iddialı mekanı olmaya devam ediyor.

En zarif çay saatleri

Four Seasons Hotel Sultanahmet, patisserie markası La Pistache tarafından sunulan “Royal Çay Saati”ni, en zarif ve lezzetli biçimde misafirleri ile buluşturuyor. En keyifli tatlı ve tuzlu tatlar, her gün saat 15:00-18:00 arasında sunulan çay saati menüsü ile misafirlerin keyifli sohbetlerine eşlik ediyor.

Eğlenceli ve dinamik ortamıyla SÜREYYA Teras Lounge

Ayasofya’nın ve tarihi yarımadanın eşsiz manzarasında misafirlerini ağırlayan SÜREYYA, imza kokteylleri ve lezzetli atıştırmalıkları ile dostlarla en özel buluşmalara ev sahipliği yapıyor. Yaz boyunca perşembe, cuma ve cumartesi günleri saat 18:00-21:30 arasında konuklarını ağırlayan Süreyya, DJ etnik house müzikleri ve eşsiz gün batımları ile etkileyici bir ortam vadediyor.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.