/

Four Seasons Hotel Istanbul at Sultanahmet “Dünyanın En İyi Oteli” Seçildi!

Tarihi yarımadanın kalbinde yer alan ikonik otel Travel+Leisure dergisinin 2023 World’s Best Awards anketinde Dünyanın En İyi Oteli ve Avrupa’nın En İyi Şehir Oteli seçilerek Türkiye’nin global turizm sektöründeki konumunu vurgulayan benzersiz bir başarıya imza attı.

Kalite odaklı hizmet yaklaşımı, ambiyansı ve mükemmel tesisleriyle çok sayıda ödüle layık görülen Four Seasons Hotel Istanbul at Sultanahmet, Travel+Leisure dergisinin merakla beklenen 2023 World’s Best Awards anketinin sonuçlarına göre büyük bir başarıya imza atarak Dünyanın En İyi Oteli ve Avrupa’nın En İyi Şehir Oteli seçildi. Otelin olağanüstü başarılarını vurgulayan bu ödüller aynı zamanda Türkiye’yi dünyanın en önemli turizm destinasyonlarından biri olarak tanıtma konusunda üstlendiği rolü de teyit ediyor.

Four Seasons Hotel Istanbul at Sultanahmet Otel Müdürü Serap Akkuş otelin kazandığı yeni uluslararası ödül hakkında şu yorumda bulundu: “Travel&Leisure dergisinin 2023 World’s Best Awards ödüllerinde dünyanın en iyi oteli unvanına layık görülmekten büyük onur duyuyoruz. Çalışanlarımızın bağlılığını ve sundukları olağanüstü hizmetleri açıkça kanıtlayan bu başarı, misafirlerimize unutulmaz deneyimler yaşatma kararlılığımızı da vurguluyor. Tüm ekibimizin sonsuz desteği ve katkısı olmadan bu büyük başarıya ulaşmak mümkün olmazdı. Gelecekte de kapılarımızdan içeriye adım atan her misafirimize unutulmaz deneyimler sunmaya devam edeceğiz.”

İstanbul’un tarihi güzelliklerine birkaç adım mesafede yer alan Four Seasons Hotel Istanbul at Sultanahmet, 1996 yılından bu yana benzersiz misafir deneyimleri sunuyor. İki yıl süren kapsamlı bir renovasyon sürecinden sonra 2022’de kapılarını tekrar açan otel, tarihi yarımadanın yegâne beş yıldızlı lüks oteli olarak yolculuğuna devam ediyor.

Renovasyon sürecinde Four Seasons Hotel Istanbul at Sultanahmet’in iç mekanları daha önceki neoklasik Türk mimarisi, benzersiz konumu ve lüks otelcilik alanındaki başarılı geçmişi esas alınarak yeniden tasarlandı. Tüm odalar, ortak alanlarda uygulanan aynı tasarım dili ve yaklaşımla yenilendi. İstanbul’un kalbinde adeta gizli bir mücevher olan otel, yerel kültür ve değerlerin en iyi şekilde entegre edildiği bir ortamda misafirlerine son derece özgün ve unutulmaz bir konaklama duygusu yaşatıyor.

Otelin mükemmel restoranlarından her birinde Executive Chef Özgür Üstün ve ekibi tarafından yaratılan benzersiz lezzetlerle misafirlere özel bir gastronomi deneyimi sunuluyor. Yenilenen peyzajı ile görsel bir şölen yaşatan Avlu Restoranda modern Anadolu mutfağından tatlar sunarken enerjik Süreyya Teras Lounge Ayasofya Camii, Sultanahmet Camii ve tarihi yarımadanın çarpıcı manzarası eşliğinde hizmet veriyor.

Four Seasons, farklı tarzlara sahip, estetik açıdan birbirlerini tamamlayan iki oteliyle İstanbul’un en iyi yönlerini misafirlerine sunuyor. Four Seasons Hotel Istanbul at Sultanahmet 1918-1919 yıllarında inşa edilen tarihi binasında misafirlerini ağırlarken, Four Seasons Hotel Istanbul at Bosphorus ise Boğaziçi kıyısında restore edilmiş zarif bir 19. yüzyıl sarayının tarihi ortamında lüks bir konaklama deneyimi yaşatıyor.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.