Four Points by Sheraton’a Çevreye Duyarlı Konaklama Tesisi Belgesi

Er Yatırım bünyesinde yer alan ve dünyanın en büyük uluslararası otel zinciri Marriott’un markalarından biri olan Four Points by Sheraton İzmir ve Four Points by Sheraton Kağıthane, Turizm Bakanlığı’nın öngördüğü kriterler kapsamında “Çevreye Duyarlı Konaklama Tesisi Belgesi”ni almaya hak kazandı.

Sektördeki en güçlü portföyü sunan 30 markası ve 131 ülkede yer alan 7 bini aşkın tesisi ile hizmet veren Marriott otellerinden Four Points by Sheraton İzmir ve Four Points by Sheraton Kağıthane, çevreye duyarlı konaklama tesisleri için düzenlenmiş ve kalite etiketi anlamına gelen, önceki adı Yeşil Yıldız olan “Çevreye Duyarlı Konaklama Tesisi Belgesi”ni almaya hak kazandı.

Çevreye zarar vermeyen ya da verilen zararı en aza indirmek adına çaba sarf eden konaklama tesislerine verilmeye layık görülen Çevreye Duyarlı Konaklama Tesisi Belgesi’ni gururla aldıklarını belirten Er Yatırım Genel Müdürü Ferzan Çelikkanat, “Turizm Bakanlığı’nın öngördüğü kriterleri yerine getirerek, bu belgeyi almaya hak kazandık. Sürdürülebilirlik ve iklim krizi ile mücadele etmek, artık bir tercihten öte zorunluluk haline gelmiş durumda. Biz de, bu konuda elimizden gelen desteği vermeye, daha güzel bir dünya yaratmak adına çalışmalar yürütüyoruz. Gelecek dönemde de, sürdürülebilirlik alanında hayata geçirebileceğimiz her türlü projeye açığız” açıklamasında bulundu.

Yatırımcılara ve tesislere de büyük görevler düşüyor
İçlerinde bulundukları binanın, enerjide ve çevresel tasarımda liderlik anlamına gelen çevre dostu bina sertifikasyon sistemi LEED Sertifikası’na da sahip olduklarının altını çizen Çelikkanat, sözlerine şöyle devam etti: “Sürdürülebilirlik konusunda yaptığımız yatırımlarda, doğayı korumayı ön planda tutuyoruz. Şehir içinde, çevreyle uyumlu, sürdürülebilir binalar inşa etmeye odaklı çalışıyoruz. Otellerimiz başta olmak üzere, faaliyette olan şirketimizle güzel işlere imza atıyoruz. Yatırımlarımızı çevreye duyarlı, dost ve sürdürülebilir malzemelerden oluşan, sürdürülebilir bir iş anlayışıyla hayata geçirmeyi hedefliyoruz. Bağlı bulunduğumuz Marriot Grubu’nun da, bu konuda çok kapsamlı çalışmaları var. Biz de, bu çalışmalar doğrultusunda ilerliyoruz. Son 5 yıldır, dünya genelinde karbon ayak izi ve karbon salımı konusunda kanun ve yönetmelikler hayata geçti. Bu tarz uygulamaları hayata geçirmek ve destek olmak adına, yatırımcılara ve tesislere de büyük görevler düşüyor.”

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.