/

Four Points by Sheraton İzmir’e TGA’dan Sürdürülebilir Turizm Sertifikası

Sektördeki en güçlü portföyü sunan 30 markası ve 131 ülkede yer alan 7 bini aşkın tesisi ile hizmet veren Marriott otellerinden Four Points by Sheraton İzmir TGA’dan Sürdürülebilir Turizm Sertifikası almaya hak kazandı.

Er Yatırım bünyesinde yer alan Four Points by Sheraton İzmir, sürdürülebilir bir dünya adına yer aldığı projelerle adından söz ettirmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) tarafından Sürdürülebilir Turizm Sertifikası almaya layık görülen otel, İzmir’de 3 aşamalı sertifika sürecini tamamlayan 7 otelden biri oldu.

Dünyanın en büyük uluslararası otel zinciri Marriott’un markalarından olan Four Points by Sheraton, aynı zamanda enerjide ve çevresel tasarımda liderlik anlamına gelen çevre dostu bina sertifikasyon sistemlerinden LEED Sertifikası’na sahip binasında hizmet veriyor.

Sürdürülebilir bir dünya yaratmak adına çalışıyoruz

Sürdürülebilirlik ve iklim krizi ile mücadele etmenin, artık bir tercihten öte zorunluluk haline geldiğinin altını çizen Er Yatırım Genel Müdürü Ferzan Çelikkanat, “Sürdürülebilir bir dünya yaratmak adına elimizden gelen desteği vermeye hazırız. Bu alanda, düzenlediğimiz yelken yarışlarıyla da ilintili olarak, mavi sularda sürdürülebilirlik için çalışmalar yürütüyoruz. Sürdürülebilirlik alanında denizi seçme nedenimiz ise, çevre ile ilgili mesajları deniz üzerinde verme isteğimiz. Ayrıca, Turizm Bakanlığı’nın kriterler belirlediği Yeşil Yıldız Belgeli oteller projesini tamamlama aşamasındayız. Gelecek dönemde de, sürdürülebilirlik alanında hayata geçirebileceğimiz her türlü projeye açığız” açıklamasında bulundu.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.