Eşsiz doğaya eşlik eden bir tatlı huzur: ASSOS SİZİN EV

2021 baharıydı, bir Kuzey Ege hayali kurduk, tek bir ahşap evde ilk misafirlerini ağırlayarak yolculuğuna başladı. Şairin dediği gibi: ‘’ Her şeyin yerli yerinde olduğu bir yaz geçirdik. Mutluluğu çoğaltalım istedik.’’ İşte bu sene o hayali gerçekleştiriyoruz… Assos Sizin Ev’de özenle her detay düşünülerek hazırlanmış tam 7 ev var artık.

Assos’a 8,5 km mesafedeki, Çanakkale ili Ayvacık ilçesine bağlı Büyükhusun köyünde bulunan “Assos Sizin Ev”, insanların hâlâ kapılarını kilitlemediği, huzurun her köşeye yayıldığı bir noktada yer alıyor. Köyün en muhteşem manzarasına sahip evlerimiz vadiden alabildiğine deniz, tam karşısında Midilli, sağında ise Kadırga Koyu manzaralı… Kaz Dağları’nın tertemiz havası, mutlak sessizlik, ara sıra bir koyun ya da keçi sürüsünden gelen çan sesleri ortamın ahenkli ambiansını yansıtıyor. Yıldızların en net görüldüğü yer! Kalabalıktan uzak, bulutlara yakın…

Badem, ahlat, kırmızı süs eriği, pembe biber ağaçlarının olduğu bir arazi içinde. Salkım söğütler, pembenin türlü tonunda gül hatmi çiçekleri, kıyıda köşede ekili fesleğenler, mercanlar, kekikler…

Konaklamak için ihtiyaç duyulan tüm detaylar özenli seçimlerde ve gusto sahibi bir tasarım anlayışıyla evlerde yer alıyor. Assos Sizin Ev konseptinin üç adet olan çekirdek aile evlerinde 4 kişi, dört adet olan geniş aile evlerinde ise 7 kişi rahatlıkla kalabiliyor. Tüm evlerimiz açık mutfak, oturma odası, çift banyo, giyinme odası, teras ve Ege Denizi manzaralı balkona sahip. Çekirdek aile evlerimizde 1, geniş aile evlerimizde 3 yatak odası bulunuyor.

Çok yakın, 6 km. Anlaşmalı olduğumuz Balıkçı İzzet’in Yeri plaj-restoran araba ile 5 dakika uzaklıkta. Kadırga Koyu evlerden sadece 7,5 km ileride. Denizin suyu tertemiz, pırıl pırıl.

Assos’un havası ve suyunun desteklediği iyi uyku kavramını evlerde kullanılan özel ekipmanlar destekliyor. Pamuk ve tay yelesi gibi en iyi dolgu malzemesiyle, Alman yay sistemiyle el işçiliği ile hazırlanan özel yataklar, misafirlerin vücut yapılarına göre sertlik derecelerini ayarlayabiliyor. Assos Sizin Ev’de kullanılan tüm yastıklar, EDFA standartlarına göre elde edilmiş yumuşacık kaz tüyünden. Yatak ve yastıklar organik pamuk kumaşla kaplı.

Kitapseverleri evlerde hatırı sayılır bir kitaplık karşılıyor. Edip Cansever, Ahmet Hamdi Tanpınar, Sabahattin Ali, Stefan Zweig gibi ustalardan edebiyat, Prof. Karatay’dan sağlıklı beslenme, fitoterapi alanında uzman isimlerden tıbbi bitkiler. Assos’un tarihini merak edenler için Assos: Taşın Hayat Verdiği Kent kitapları kitaplıklarda davetlileri bekliyor.

Assos Sizin Ev’in duvarlarına dönem dönem farklı sanatçıların tabloları konuk oluyor. Açılış sergisinde çağdaş sanatçı Metin Güçlü’ nün eserleri yer alıyor. Orijinal eserler aynı zamanda satın alınabiliyor.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.