Emirates En Yoğun Yaz Dönemlerinden Birini Yaşıyor

Dünyanın en büyük uluslararası havayolu şirketi Emirates, en yoğun yaz dönemlerinden birini yaşıyor. Havayolu, global uçuş ağı genelinde %80’i aşan ortalama koltuk doluluk oranıyla Haziran-Ağustos döneminde 14 milyondan fazla yolcu taşıdı.

Emirates’in rezervasyon trendleri önümüzdeki aylarda da uçuş ağı genelinde uluslararası seyahat talebinin yüksek seyredeceğini gösteriyor. Dubai, yolcuların en çok rağbet ettiği uçuş noktalarından biri olmayı sürdürüyor. Yaz döneminde iki milyon yolcu yıl boyu süren etkinliklerin ve organizasyonların keyfini çıkarmak için havayolunun merkezi olan bu eşsiz şehre akın etti. Bu dönemde Emirates ile Dubai’ye gelen yolcu trafiği sağlayan ülkeler arasında İngiltere, Hindistan, Almanya, Pakistan, Suudi Arabistan, Çin, Mısır ve Kuveyt yer alıyor. Emirates ile Dubai’ye seyahat eden ziyaretçilerin %35’inden fazlasını aileler oluştururken, yolcular şehrin olağanüstü turistik yerlerini ve cazibe merkezlerini keşfetmek için şehre ortalama iki haftadan fazla zaman ayırıyorlar. 

Havayolu, bu kış sezonunda global konferanslar, dünya çapında spor organizasyonları ve daha birçok etkinlikle dolu bir takvim sunan Dubai’ye seyahat talebinde bir artış daha bekliyor. Şehir, 2023’ün ilk altı ayında 8,5 milyondan fazla uluslararası ziyaretçiyi ağırlarken geçen yılın aynı dönemine göre ziyaretçi sayısını bir milyonun üzerinde artırdı.

Emirates Ticari İşler Direktörü Adnan Kazım konuya ilişkin şu açıklamalarda bulundu: “Pek çok pazarda yaşam maliyetinin yükselmesi nedeniyle oluşan baskılara rağmen, uçuş ağımız genelinde seyahat talebi güçlü ve dirençli seyrediyor. Bu, insanların iş, eğlence, eğitim veya sevdiklerini ziyaret amacıyla seyahat etmeye verdiği değeri ve uluslararası hava bağlantısının toplumlar için ne kadar vazgeçilmez olduğunu gösteriyor.”

Kazım sözlerine şöyle devam etti: “Uçuş programlarını eski yoğunluğuna çıkaran ilk havayolu şirketlerinden biri olan Emirates, yolcu talebini karşılamaya hazır olmanın yanı sıra evimiz ve merkezimiz olan Dubai’nin cazibesini kullanarak ziyaretçi çekmek için sektördeki iş ortaklarıyla yakın temas halinde çalıştı. Başta premium kabinler olmak üzere, tüm kabin sınıflarında ürünümüzün yolcular tarafından güçlü bir seviyede tercih edildiğini görmekten mutluluk duyuyoruz. Emirates olarak, ürün ve hizmetlerimizin yanı sıra global uçuş ağımızın operasyonlarına verimli bir şekilde  yatırım yaparak yolcularımıza ödedikleri ücretin karşılığını en iyi şekilde vermeye devam ediyoruz.”

Emirates, Haziran-Ağustos döneminde 140 şehirden yaklaşık 50 bin gidiş-dönüş uçuşu gerçekleştirerek 14 milyondan fazla yolcu taşıdı.

Emirates, 157 havayolu ve demiryolu iş ortağı sayesinde yolculara 100 ülkede 800’den fazla şehre kendi global uçuş ağının ötesinde kolay ve geniş kapsamlı ulaşım imkânı sunuyor. 

Emirates bu yaz:

•Uçuş ağındaki yeni varış noktası Montreal’e (Kanada) günlük seferlere başladı.

•Yaz sezonu talebini karşılamak için 12 şehre ek sefer düzenledi: Atina, Brisbane, Bangkok, Kuala Lumpur, Amsterdam, Budapeşte, Bologna, Medine, Cidde, Entebbe, Venedik ve Shanghai. 

•Birmingham, Nice, Taipei ve Shanghai’a günlük A380 seferlerini yeniden başlattı.

•Endonezya’da bir ilke imza atarak Bali’ye A380 seferlerini başlattı.

•Singapur, Los Angeles ve Houston’a Premium Economy koltuklarını sunan en yeni 4 sınıflı A380 uçağıyla seferlere başladı.

•Kenya Airways, Air Canada ve Philippine Airlines ile yeni interline anlaşmaları duyurdu ve ortak uçuş anlaşmalarının kapsamını genişletti.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.