/

Elite World Hotels&Resorts ve ecording’ten Doğa Dostu İş Birliği

Türkiye’nin lider sektörlerinden turizmde sürdürülebilirlik anlayışını destekleyen Elite World Hotels & Resorts, Dünya Çevre Günü’nde Türkiye’de biyoçeşitlilik ve ormanlaşma çalışmalarına katkı sunan bir proje gerçekleştiriyor. Daha yeşil bir dünya için, küresel iklim krizine karşı teknolojik çözümler geliştiren bir sosyal girişim olan ecording ile iş birliği yapan Elite World Hotels&Resorts, binlerce tohumun toprakla buluşmasını sağlıyor.

İnsansız hava araçları ecodrone’larla ağaçlandırılması zor arazilere özel olarak hazırlanmış tohum topu atan Ecording, 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde başlayan Elite World Hotels & Resorts iş birliği kapsamında 15 bin adet tohum topu atışı yapılacak. Kızılçam ve Karaçam ağaçlarının tohumları Muğla, Türkiye bölgesinde ormanlaştırmanın artırılması için ilk adım olacak.

Elite World Hotels & Resorts Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Emel Elik Bezaroğlu, “Elite World Hotels & Resorts olarak doğaya ve insana saygılı, gelecek nesilleri ve doğamızı düşünen projelerin içinde yer almaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. ecording ile sürdürülebilir bir hayatın parçası olmak için bu ortak noktada buluştuk. Tohum toplarını toprağa bırakmak ve doğanın yaşam döngüsünü koruyabilmek bizim için büyük bir değer taşıyor. Önümüzdeki dönemlerde de sürdürülebilirlik kapsamında farklı projelerde imza atmaya devam edeceğiz. Tohum toplarını toprakla buluşturmak ve tabiatın yaşam döngüsünü koruyabilmek bizim için çok kıymetli” dedi.

Elite World Hotels&Resorts otellerinde, sürdürülebilirlik ve geri dönüşümü hem çevreyi korumanın hem de verimliliğin anahtarı gördüklerini belirten Emel Elik Bezaroğlu “Doğa hepimizin ortak evi. Doğa yoksa biz de yokuz. O nedenle çevreyi sahiplenip koruyan projeler üretmeyi, girişimlere destek vermeyi çok önemli buluyoruz” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.