//

Ela Excellence Resort Belek’te Zeytin Şöleni

Akdeniz ve Ege’nin zümrüdü ZEYTİN Ela Exellence Resort Belek’te eşsiz bir deneyime dönüştü. Yıllardır en sıcak anıların, en güzel tatillerin ve benzersiz deneyimlerin mimarı olan Ela Exellence Resort, tarih boyunca barışı, kutsallığı, bereketi, şifayı ve bilgeliği temsil eden Zeytin’e duyduğu derin saygıyı festivalle kutladı.

5-8 Ekim tarihleri arasında gerçekleşen Ela Excellence Resort Belek’teki Zeytin Festivali Akdeniz ve Ege’nin sembolü olan zeytini eşsiz bir deneyime dönüştürdü. Sürdürülebilirliği temel alan Michelin Yeşil Yıldız sahibi Toscana’lı Şef Stefano Pinciaroli konuk şef olarak katıldı. Ela Excellence’ın Executive şefi Şevket Gökçen’in zeytin temalı özel menüleri ve Ebru Erke’nin zeytin yaprağı içeren eşsiz çay tarifleri festivale damgasını vurdu.

Şeflerden Özel Menüler

Şef Stefano Pinciaroli’nin eşsiz reçeteleri ile festivale özel hazırladığı menüsünde; Finger Food, A Petriolo Tour, The Fregola Underground, The Sea Bass Bruschetta, Tricolor gibi tarifler yer aldı. Eski tarifleri araştırıp onlardan ilham alan şef, farklı tatların bir araya gelerek yarattığı muhteşem uyumu sunarak misafirlerin damaklarında unutamayacağı lezzetler bıraktı.

Ela Excellence Resort Belek’in Executive Şefi Şevket Gökçen, festival için geniş bir yelpazede özel tarifler sundu. Bu tarifler arasında, zeytin dolgulu ravioli ve zeytin yapraklarından elde edilen eşsiz ürünler de yer aldı.

Festival kapsamında Ela Excellence Resort Belek, misafirlerine kendi zeytin hasadını yapıp bu zeytinlerden kendi zeytinyağlarını üretme keyfini yaşattı. Ayrıca, La Sante A la Carte Restaurant’ta Akdeniz mutfağı lezzetlerinin yanı sıra özellikle zeytinyağlı yemekler servis edildi. Zeytin, Ela Excellence gastronomisi ile mükemmel bir uyum içinde lezzet tutkunlarıyla buluştu.

Zeytin Temasıyla Eğlenceli Atölyeler Düzenlendi

Zeytin Festivali çeşitli atölyeler ile misafirlerine farklı deneyimler yaşattı. Çay ve Su Sommelier’i Ebru Erke zeytin yaprağının mucizesini kullanarak yapılan çayların bağışıklık sistemine faydaları hakkında bilgi verdi. Mozaik pano yapımı atölyesi, sanatı bir terapi haline getirerek şimdiye odaklı derin bir farkındalık deneyimi yaşattı. Mindfulness Çemberi atölyesi ise iç dünyaya kısa bir yolculuk yapma imkânı sundu. Aromaterapi Atölyesi ile zeytinin mucizesinden yararlanarak doğal içerikli cilt ve vücut bakım ürünleri yapma fırsatı sağladı. Çocuklara özel olarak düzenlenen atölyeler ise zeytin yaprağının mucizesi ile eğlenirken öğrenme imkânı sundu.

Zeytini ve gastronomi tutkunlarını bir araya getirmeyi amaçlayan Zeytin Festivali, misafirlerine eşsiz bir lezzet festivali yaşatırken gerçekleşen atölyeler ile farklı deneyimler yaşattı.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.