Dünyaca Ünlü Salon du Chocolat 2025’te İstanbul’da!

Fransa menşeili etkinlik Salon du Chocolat, Sözen Organizasyon iş birliği ile 2025 senesinde Türkiye’ye getiriliyor. Başkent Paris’te gerçekleşen iş birliğinin imza töreninde Sözen Group CEO’su Gökmen Sözen ve Salon du Chocolat’nın CEO’su Gérald Palacios bir araya geldi.

Çikolata elbiseler, anıtsal heykeller ve bir dizi çikolata… Çikolata tutkunlarının ünlü buluşma noktası, Fransa merkezli etkinlik Salon du Chocolat; Fransa (Paris ve Lyon), ABD (New York), Japonya (Tokyo), Birleşik Arap Emirlikleri (Dubai), Suudi Arabistan (Riyad), Kanada (Montreal) gibi önemli destinasyonlarda gerçekleşmesinin ardından 2025’te Sözen Organizasyon tarafından Türkiye’ye geliyor.

Fransa’nın başkenti Paris’te düzenlenen çikolata severlerin ünlü buluşma noktası olan, Salon du Chocolat; tadımlar, atölye çalışmaları ve canlı gösterilerle her yıl konuklarını cezbetmeyi başarıyor. Lezzetin zirve noktada hissedildiği bu etkinlik; 2025 yılı için İstanbul vizesini aldı. Sözen Group CEO’su Gökmen Sözen tarafından Türkiye’ye getirilecek Salon du Chocolat, şimdiden lezzet tutkunlarının dikkatini çekmeye başladı.

Salon du Chocolat CEO’su Gérald Palacios: “2025 yılında Salon du Chocolat’yı İstanbul’da gerçekleştirmeyi dört gözle bekliyoruz”

Salon du Chocolat CEO’su Gérald Palacios, bu ortaklığın harika olduğunu söylerken sözlerine şu şekilde devam etti, “Gıda sektöründe bu kadar öncü, güçlü bir network sahibi ve gıda sevgisi ve tutkusu olan biriyle ortak olmanın gerçekten büyük bir mutluluk olduğunu düşünüyorum. Türkiye’nin yemek ve lezzet konusunda kayda değer bir merkez ve çok önemli bir kültür ülkesi olduğunu biliyorum. Ayrıca Türkiye yemek konusunda çok zengin ve geleneksel bir kültüre sahip. Dolayısıyla bu ortaklık bizim için yeni bir konsept ve aynı zamanda daha büyük bir yerde çikolatayı anlatmak için gerçekten heyecan verici bir fırsat. Eminim ki bu birliktelikle çok başarılı olacağız. 2025 yılında Salon du Chocolat’yı İstanbul’da gerçekleştirmeyi dört gözle bekliyoruz.”

Sözen Group CEO’su Gökmen Sözen: “Salon du Chocolat’yı Türkiye’ye getirmenin büyük mutluluğunu yaşıyoruz”

Sözen Group CEO’su Gökmen Sözen, gerçekleşecek bu iş birliği için Fransa’da Salon du Chocolat CEO’su Gérald Palacios ile buluştu. 2025 yılında İstanbul’a getirilecek bu etkinlikle ilgili duygularını paylaşan Sözen, “Dünyanın birçok ülkesinde yapılan Salon du Chocolat, yıllardır takip ettiğimiz ve dünya gastronomisinde çok önemli bir yere sahip. Hem perakende hem HoReCa sektöründe, dünyanın her yerinde olan ve dünya çikolata kültürünü, çikolata ve yan ürünlerini artıran çok önemli bir etkinlik. Sözen Organizasyon’un markalarından biri olacak Salon du Chocolat’yı Türkiye’ye getirmenin büyük mutluluğunu yaşıyoruz. 2025’te bu markayı Türkiye’ye İstanbul’da sunuyoruz. Şimdiden Salon du Chocolat’nın CEO’su Gérald Palacios’a ve ekibine bu iş birliği için teşekkür ederiz. Türkiye gastronomisine hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.