/

Duja Grup Otelleri Sürdürülebilir Turizm Sertifikalarını Tamamladı!

Duja Hotels bünyesindeki tüm oteller, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve TGA tarafından başlatılan ‘Sürdürülebilir Turizm Sertifikası’ programı kapsamında detaylı bir çalışma ve hazırlık döneminin ardından sertifika kriterlerinin tamamını yerine getirerek sertifikalarını aldı.

Turizmin arz kaynakları olan doğal, kültürel ve sosyal unsurlardan koruma-kullanma dengesini göz önünde bulundurarak faydalanmak ve bu unsurları riske atmadan gelişmelerini ve küresel ölçekte tanınmalarını sağlamak amaçlarıyla ulusal sürdürülebilir turizm standartlarını, ulusal ve uluslararası paydaşlarla iş birliği halinde geliştirmek için oluşturulan program kapsamında, grup otellerinden Duja Bodrum, be Premium Bodrum, Duja Didim  sürdürülebilir turizm için ayrı ayrı 3 aşamanın da gerekliliklerini yerine getirerek sertifika almaya hak kazandı, 2022 Kasım ayında Duja Hotels bünyesine dahil olan Duja Chalet 1. aşama Sürdürebilir Turizm belgesini aldı. 

Sertifikalarını TGA’dan alan Duja Bodrum, Duja Didim, Duja Chalet ve Be Premium Bodrum, hem destinasyon pazarlaması, hem kültürel varlıklar hem de sosyal sorumluluk projeleri ile sürece katkı sağlamayı hedefliyor.  

Duja Hotels’in çevre ve sürdürebilirlik konusunda attığı ilk adım ise, Denizli’de kurdukları güneş enerjisi tesisi ile grup bünyesindeki tüm otellerin elektrik tüketimini karşılamak oldu. 

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.