//

Divan Mersin Oteli’nin Yeni Şefi Sedat Buğday Oldu

Mersin’in sayısız uygarlığın izleriyle zenginleşen geleneği, Divan markasıyla özdeşleşmiş mükemmeliyetçi hizmet ve modern tasarım anlayışı ile Divan Mersin’in mutfağı Şef Sedat Buğday’a emanet. Sektörde 30 yılı aşkın deneyimiyle pek çok başarıya imza atan Şef Sedat Buğdağ, en özel menülerini Divan Mersin misafirleri için hazırlıyor.

5 yıldızlı otel konforunu şehir merkezinde sunan Divan Mersin’in yeni şefi Sedat Buğday oldu.  Kariyerine 1990 yılında başlayan Buğday, Fairmont Maldivler, Swissotel Büyük Efes İzmir, Fairmont Quasar İstanbul, Swissotel Ankara, Kempinski Hotel Soma Bay, Rotana Erbil, Adana & Mersin HiltonSA, Le Meridien Jeddah, Sheraton Antalya ve Sheraton Miramar Resort El Gouna gibi önde gelen pek çok otelde görev aldı.

Almanya, Avusturya ve Fransa gibi ülkelerde gastronomi alanında eğitimler alan deneyimli Şef Sedat Buğday, kariyeri boyunca Türkiye’nin yanı sıra Maldivler, Azerbaycan, Mısır, Suudi Arabistan, Pakistan ve Birleşik Arap Emirlikleri gibi birçok ülkede sayısız başarıya imza attı.

Şefin spesiyalleri arasında ise “Lagos Buğulama’’ ve Mersin yöresine ait mevsimsel menüler yer alıyor.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.