/

Denize Sıfır Çok Özel Bir Sığınak: Inone Mucho Selection

Bodrum Asarlık’ın en berrak koylarından birinde, denize sıfır olarak konumlanan Inone Mucho Selection Hotel hem kadim kültürlerden detaylarla bezeli dekorasyonuyla hem de ruhu ve gözü aynı anda doyuran mutfağıyla on altı yaş üzeri misafirlerine unutulmaz bir bütünlenme ve tazelenme deneyimi sunmak için kapılarını açtı. Farklı büyüklükte ve konumda elli iki odası bulunan bu özel sığınak, yaz kış on iki ay boyunca hizmet veriyor. 

Kadim kültürlerin “Hepten teke, tekten hepe” felsefesini, doğa ve sanat yaklaşımlarıyla harmanlayan Inone Mucho Selection Hotel misafirlerini bekliyor. Bodrum merkeze 10 dakika uzaklıktaki Asarlık’ın en berrak koylarından birinde denize sıfır olarak konumlanan Inone Mucho Selection Hotel’in farklı büyüklük ve konumlarda elli iki odası bulunuyor. Yaz kış açık olan otel havuz kenarına, kendi bünyesindeki plajı Iconic Beach’e ve bu plajdaki özel iskelesine dağılmış şezlonglar ile deniz ve güneşten en iyi şekilde faydalanma imkanı sunuyor. 

Bedene ve ruha iyi gelen detaylar 

Tasarladığı mekanları mutlaka kullanıcının ruhu ile ilişkilendirmeye özen gösteren Mimar Burak Akbulut’un imzasını taşıyan Inone Mucho Selection Hotel’de misafirler ortak aktiviteler için hayat ağacını çağrıştıran görkemli bir ağacın altında toplanıyor. DJ ve eğlence alanlarına ev sahipliği yapan bu yaşam ağacına, otel odalarından, restorandan ve diğer tüm mekânlardan oluşturulan bağlantılar verilmek istenen “birlik” duygusunu pekiştiriyor. Otelin ismi de bu “birlik” felsefesinden geliyor. Mekanı büyük bir incelikle tasarlayan Mimar Burak Ağbulut, otelin konsept, tasarım ve işleyişinde bütünlük hedefleyerek ‘doğal olan her şey ile beraberiz’ mantığı ile ilerlediğini belirtiyor. 

Onun bu anlayışı otel ve plajın samimi detaylarına da yansımış. Tüm alanlarda doğal taşlar, doğal ahşap ve meyve rengi boyaların ön plana çıktığı otelin resepsiyon ve girişinde misafirleri kadim uygarlıklardan esinlenilen heykeller karşılıyor. Odalarda da devam eden bu anlayışla yatak başlarında doğal taş traverten, yatak altlığı, konsollar, dolap ve kapılarda ise elli yıllık ahşaplar kullanılmış. Nişlerde ve çizgilerde tıpkı yeryüzü gibi dik açılar olmadan amorf ve yaylar kullanılarak doğallık daha da vurgulanmış. 

Otel farklı kültür ve felsefeleri sentezleyerek de bir bütünlük oluşturuyor. Örneğin otelin girişindeki antik Roma duvarları plaja doğru etnik kültürünü yansıtan ahşap heykellere dönüşüyor. Otelin farklı alanlarında yer verilen farklı kültürlerden esinlenilmiş işaret ve görseller çok sesliliğin ahengini yansıtırken, 1850’li yıllarda yapılan Yel Değirmenleri ‘ne bakan manzarası eskiyle yeniyi, doğayla sanatı buluşturan bu ahengi katmerliyor. 

Hem odalarıyla hem ortak alanlarıyla çok özel bir deneyim 

Doğallığın konforla buluştuğu Inone Mucho Selection Hotel’in, 16’sı Deluxe Bahçe Manzaralı, 10’u Deluxe Kısmi Deniz Manzaralı, 20’si Deluxe Deniz Manzaralı, 3’ü Studio Deniz Manzaralı, 2’si Suit Oda ve 1 adet 2+1 Aile Odası olmak üzere toplamda 52 odası bulunuyor. 

Deluxe Deniz Manzaralı ve Suit Odaların tamamı deniz manzarasına hakimdir. Çoklu konaklamalar için ideal olan suit odalar birer çift kişilik yatak bulunan iki odadan, aile odası ise birer çift kişilik yatak bulunan iki yatak odası ve bir oturma alanından oluşuyor.

Asarlık’ın en berrak ve temiz koylarından birinde yer alan otel plajı Iconic Beach ise doğa ile bağlantı kurmak isteyenler için mutlak bir eğlence imkanı sağlıyor. İskeleden balıklama atlayabilecekleri, müziğe kendilerini bırakırken, luxury hizmet kalitesini deneyimleyebilecekleri cennetten bir köşe. 

Sadece on altı yaş ve üzeri misafirlere ev sahipliği yapan Inone Mucho Selection Hotel, gün boyu süren DJ performansı ve 18:00 – 21:00 arası düzenlediği Happy Hour etkinlikleri ile dinlendirmenin yanı sıra eğlenceden de ödün vermiyor. 

Mutfakta Akdeniz ve İtalyan esintisi 

En taze malzemelerle hazırlanan lezzetlerin yer aldığı Akdeniz ve İtalyan mutfağının harmanlanması ile Şef Yakup Ölgün’ün oluşturduğu menü, konuklara bir lezzet şöleni vadediyor. Bu ayrıcalıklı menünün imza lezzetleri ise dana kaburga ve yengeç ravioli. Menüde geniş bir yelpazede kokteyl ve şarap seçenekleri de yer alıyor. Kokteylleri Happy Hour boyunca indirimli almak mümkün. 

Kişiye özel tatil deneyimini sunan Inone Mucho Selection Hotel, bu yaz en çok konuşulan destinasyonlarından biri olmaya aday.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.