/

Çırağan Palace Kempinski İstanbul Condé Nast Traveler’ın “The Gold List 2024” Listesine Türkiye’den Tek Otel Olarak Seçildi

Tüm zamanların en prestijli seyahat yayınlarından Condé Nast Traveler’ın dünya çapında en iyi otel ve resort’ları belirlediği “The Gold List 2024”e Çırağan Palace Kempinski İstanbul, Türkiye’den seçilen tek otel oldu. Farklı kıtalarda dünyanın prestijli otel ve resort’larının Condé Nast Traveler editörlerince değerlendirildiği ve her yıl seyahatseverlerin merakla beklediği “The Gold List” bu yıl dünyadan tam 68 eşsiz oteli seçti. Dünya’nın en iyileri listesine Türkiye’den tek otel olarak giren Çırağan Palace Kempinski, otel bölümünde yaptığı oda, restoran ve lobi yenilemesiyle büyük beğeni kazanarak, yeni yıla daha da görkemli bir giriş yapıyor.

2023 yılına birbirinden prestijli birçok ödül sığdıran Çırağan Palace Kempinski İstanbul; dünyanın en önemli seyahat dergilerinden Travel + Leisure’ın “Dünyanın En İyi 500 Oteli Listesi”ne girdi ve Readers’ 3 Favourite Hotels in İstanbul’da “Okurların İstanbul’daki Favori 3 Otelinden Biri” seçildi. Dünya genelindeki ultra lüks otelleri hedefleyen Ultratravel Collection Seyahat Ödülleri “The ULTRAs ödül programında “Avrupa’nın En İyi Oteli”, lüks otel, restoran ve spa’ları global ölçekte değerlendiren Forbes Travel Guide’ın 2023 Star Awards’ında “Beş Yıldız”, seyahat endüstrisinin en prestijli ödül programı World Travel Awards’ta “Avrupa’nın Lider Oteli 2023”, “Türkiye’nin Lider Otel Süiti: Sultan Süit”, “Türkiye’nin Lider Lüks Oteli”, “Türkiye’nin Önde Gelen Kültürel Miras Oteli” ve “Dünyanın Önde Gelen Kültürel Miras Oteli”,  spa endüstrisinin en prestijli ödül programlarından World Spa Awards’ta ise “Türkiye’nin En İyi Otel Spa’sı” ödülünü almaya hak kazandı. Çırağan Sarayı, Condé Nast Traveler Readers’ Choice Ödülleri’nde de Türkiye’nin en iyi otelleri arasında gösterilmişti. Fark yaratan markaları ödüllendiren E-Ticaret Zirvesi, Pazarlama Türkiye Platformu tarafından da “Yılın En İyi Otel Markası” ödülüne layık görüldü. Kempinski Otelleri’nin düzenlediği İş Geliştirme Konferansında otelin Kurumsal İletişim ve Pazarlama ekibi tüm dünyadaki Kempinski Otelleri içinde “En İyi Kurumsal İletişim ve Sosyal Medya Ekibi” ödülünü almaya hak kazanırken, lider pazarlama yayını Marketing Türkiye dergisinin düzenlediği Sosyal Medya Ödülleri’nde “Sosyal Medya Otel’’ kategorisinde bu yıl da ödül alarak dijital alanda da gücünü gösterdi.  

Birbirinden Prestijli Gastronomi Ödülleri

Gastronomi alanında, birbirinden prestijli ve kıymetli ödüller otelin imza restoranı Tuğra’nın oldu. Tuğra, 2023 yılında dünyanın en prestijli gastronomi ödülü Michelin Rehberi’nin “Tavsiye Edilenler” listesine adını yazdırırken, 2024 Michelin Rehberi yetkililerince bir kez daha “Tavsiye Edilenler” listesine dahil edildi ve “Servis Ödülü” kazandı. Ayrıca dünyanın en prestijli gastronomi değerlendirme sistemlerinden biri olan Gault&Millau tarafından da Tuğra Restoran, Emre İnanır önderliğinde Chef’s Tables kategorisinde 2 şapka almaya hak kazandı. Tuğra’nın Restoran Müdürü İsmail Kahveci En İyi Restoran Müdürü ünvanını alırken, özel ödül kategorisi “En İyi Hospitality Ödülü’’ alanında da otelin Genel Müdürü Ralph Radtke ödülü teslim aldı. Aynı zamanda, dünyanın en kapsamlı seyahat sitesi TripAdvisor’ın Travelers’ Choice Ödülleri’nin kazananları arasında hem Çırağan Palace Kempinski İstanbul hem de Tuğra Restoran yer aldı. Tuğra Restoran, yeme içme endüstrisinin en seçkin ödül programlarından World Culinary Awards’ta “Türkiye’nin En İyi Otel Restoranı” ödülünü alarak ödüllerle dolu bir yılı tamamladı. 

Çırağan Palace Kempinski İstanbul Genel Müdürü Ralph Radtke, otelin layık görüldüğü ödüllerle ilgili düşüncelerini şöyle dile getirdi: “2023 yılı otelimizin odaları ve restoranlarını yenileyerek büyük bir heyecanla karşıladığımız ve yıl içerisinde tüm dünyadan misafirlerle yenilenen otelimizi tanıştırdığımız bir yıl oldu. Böylesinde önemli bir yılda bu ödüllerin gelmiş olması da tüm ekibimiz için muhteşem bir motivasyon yarattı. Çırağan Palace Kempinski İstanbul tüm tanıtım faaliyetlerinde önceliği her zaman destinasyona yani Türkiye ve de İstanbul’a vermiş, bu konuda da dünyada önemli bir temsilcidir. Bu ödüllerle adımızın duyulması Türk turizmi adına da bize ayrıca gurur veriyor. Bizi bu önemli ödüllere layık gören ulusal ve uluslararası tüm kurumlara ve değerli misafirlerimize gönülden şükranlarımızı sunuyoruz.’’ 

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.